İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun istifa sürecinin perde arkasıyla ilgili bomba açıklamalar geldi.Yavuz Ağıralioğlu'nun köprüleri yakmasının ardında Meral Akşener ile görüşmesi olduğu iddia edildi. Geçtiğimiz pazartesi günü Akşener'in evinde buluşan Ağıralioğlu bu görüşmesi sonrası istifa kararı almış!

Söz konusu istifa kararı özellikle İYİ Parti cephesini de ayağa kaldırdı. Parti içinden tepkiler yükselirken Yavuz Ağıralioğlu'nun İYİ Parti lideri Meral Akşener'le yapacağı görüşme iptal edildi.

MERAL AKŞENER TALEBİNE RED YANITI VERDİ

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, istifanın perde arkasını anlattı. Sözcü TV'de açıklamalarda bulunan Öztürk, şu ifadeleri kullandı.

'Geçen pazartesi günü Meral Akşener hanımın evine gitti. Orada niçin cumhurbaşkanı adayını desteklemediği yönünde yorum yapınca kendisine sert bir cevap verildi. Genel Başkan tarafından kendisine 'O iş artık bitti. Biz imzamızı attık artık cumhurbaşkanı adayımızın kazanması için çaba göstereceğiz' yanıtı verildi.

DEVA Partisi'nde istifa depremi! İl Başkanı görevi bıraktı! DEVA Partisi'nde istifa depremi! İl Başkanı görevi bıraktı!

'Beni genel başkan yapın' iddiası

Ağıralioğlu da bu sözler üzerine sözünü kesti ve arkasından bir talepte bulundu. 'Beni genel başkan yardımcısı yapın' dedi. Bunun üzerine Meral hanım da 'Şimdi bunun sırası değil' diyerek yanıt verdi. Ayrıldıktan iki gün sonra da kameralar karşısına geçen Ağıralioğlu bilinen o sert açıklamasını yaptı. Arkasından da adaylık için başvurmadı. Çünkü adaylık için kendisine çağrı yapılmasını istiyordu. Öye bir çağrı da kendisine yapılmadı.'