Seçime kalan günler azaldıkça siyaset gündemi karışıyor. Gündeme bomba gibi düşen açıklamalar sonrası İYİ Parti'den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyerek bir çok soruya cevap oldu.

İstanbul Milletvekili Ağıralioğlu'nun açıklamaları ise şöyle:

ORTAK ADAYLIK İRADESİNE İMZA ATMADIM

'Geçen haftaki basın toplantısındaki itirazlarım, benim siyasi olarak millete verdiğim sözlerdi. Ben milletimin beni bildiği, sevdiği yerde beni bulsunlar diye kalbimi bu hatta hizaladım.

Bugün benim için siyasi mücadelem içinde, partim ve partimin aidiyet duyduğu bu pakt içerisindeki pozisyonum partime yük olmaya başladı. İstifa arkasında böyle bir duyguyu barındırıyor. Partimin grup kararı ile ortak adaylık iradesine imza atmadım.'

YÜK HALİNE GELDİM

'İtirazlarıma, partimin rencide edilmesine, emeklerinin 3-5 günlük süreçte heba edilmesine itiraz ettim. Dayatmayı kabul edilemez bulduğumu ifade ettim. Milletvekilliği adaylığına da başvurmadım. Benim için erdemli olan buydu.

Açıklamalarımla partimin siyasal zeminini gölgeler hale geldim. Yük haline geldim. Ben kendimi siyasi iradelerine yük olma alanından çekiyorum.'