Yavuz Ağıralioğlu'ndan açıklama! Genel başkanımız tarih yazacak tarafta duruyor

İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Genel İdare Kurulu üyesi Yavuz Ağıralioğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamasıyla ilgili açıklamalar yaptı. Yavuz Ağıralioğlu 'Genel başkanımız tarih yazacak tarafta duruyor' dedi. 

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Genel İdare Kurulu üyesi Yavuz Ağıralioğlu, ağır ithamlarla Altılı Masa'dan ayrılan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı aday olmaya çağıran İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamasıyla ilgili, "Genel başkanımız tarih yazacak tarafta duruyor. Satranç oynarken parti lehine değil millet lehine bakacağız. Biz partisinin değil, milletin adayını konuşan tarafı temsil ediyoruz” dedi. 

"İktidara 'milleti duymuyorsunuz’ diye kızanların milleti duymak, anlamak, dinlemek mecburiyeti vardır" 

Ağıralioğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

“İktidara ‘sağırsınız’, ‘duymuyorsunuz, milleti anlamıyorsunuz’ diye kızanların milleti duymak, anlamak, dinlemek mecburiyeti vardır. Meral Hanım bugün altını çize çize, üstüne basa basa söylediği şey; duyan, dinleyen, anlayan ve milletin sesine tercüman olan partiyi temsil ediyoruz biz. Partisinin adayını değil, milletin umudunu konuşan partiyiz biz. Kazanacak iki aday vurgusunu, genel başkanımız iki yıldır söylüyor. Çarşıda, pazarda ismi en çok zikredilen. Hepimizin korumak zorunda olduğu devleti hepimizin çocuklarının umudu, hepimizin cebinden bize kalmış mirası, hepimizin korumak zorunda olduğu bir mesuliyet bu. Mesuliyet alan da İyi Parti, kendi siyaset iradesinin, kendi siyasi vizyonunu değil, memleketin umudunu güçlendiren tarafı temsil ediyor. Bizim açımızdan problem yok.”

“İyi Parti bugün itibarıyla Altılı Masa’nın paydaşı mı” sorusu üzerine Ağıralioğlu, “İyi Parti, masaya altı kişinin mutabakatıyla karar alacak iradesiyle ortak şuur dediğimiz alana teklifini sunuyor. Milleti duyun, milletin kazanacak diye arkasında durduğu ümidin sesini duyun diyen tarafıyız biz. Beş paydaş, Kemal Kılıçdaroğlu’nu söylüyor, biz altıncı paydaş olarak diyoruz ki millet kazanacak aday olarak bu iki belediye başkanını önemsiyor. Bu milletin sesini duyun de genel başkanımız. Kazanacak aday. Genel başkan ortak adaya kazanacak adayı ekleyen iradeyi temsil ediyor. Genel başkan hala aynı yerde”  dedi.

"Biz millet lehine konuşan tarafız"

Tekliflerinin Millet İttifakı’nın diğer bileşenleri tarafından kabul edilmemesi halinde ne olacağı sorusuna ise Ağıralioğlu, şu yanıtı verdi:

“Kabul görmeyen iradenin ne dediğini dinleyeceğiz. Bunu kabul etmiyorsanız, milletinize nasıl cevaplayacaksınız? Meral Akşener’in, İyi Parti’nin masaya teklifini, İyi Parti’nin demokrasiye ve cumhuriyete teklifini ümide teklifini siz ne diye savuşturacaksınız onu dinleyeceğiz. ‘Ben ümide bakmıyorum. Ben sahaya bakmıyorum. Ben milleti duymuyorum. Ben bana yönelen bunca ümidi kendi siyasi irademle boşa düşürüyorum’ mu diyeceksiniz, yoksa duyacak mısınız? Ona bakacağız. Biz cevaba cevapla gideceğiz. Soruya verilen cevaplarla yürüyeceğiz. İyi Parti’nin buradaki pozisyonu milletin lehine en rahat kavranabilecek parti hürriyetini koruyacak. Partisinin adayı olsa, partisine çalışıyormuş gibi muhataplık kazanabilir bu tartışmalar. Ama biz partisinin değil, milletin adayını konuşan tarafı temsil ediyoruz. Partimizin bir adayı olsa ve bu işleri o aday lehine yönetiyor olsak. Bugün bunları konuşamazdık. Biz demokrasi lehine konuşan, millet lehine, ümit lehine konuşan tarafız. Masada bizim teklifimize cevap verecek olanların cevabının mahiyetine bakacak İyi Parti. Aynı zamanda o cevabı millete de takdim edecek."

Önerilerinin kabul görmemesi halinde aday çıkarma ihtimallerinin olup olmadığı sorusu üzerine Ağıralioğlu, “Plan yaparak gitmiyoruz. Kalbimizle gidiyoruz. Biz bundan sonraki süreci bugüne kadar geldiğimiz gibi kalbimizle taşıyacağız. Planla değil. Belki Türk milleti için bir plan yapılacak ama o planı devletin yapmasını istiyoruz. Biz plan yapan bir devleti vücuda getirmek için milletin ümidini yönetmeye çalışıyoruz. Plan yapan değil, milleti için plan ve program yapan iradeyi temsil ediyoruz. Dolayısıyla satranç oynarken parti lehine değil, millet lehine olana bakacağız”  dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN