Yeni Kabine'de sürpriz isimler: Hakan Fidan'ın adı iki bakanlıkta geçiyor... Yeni Kabine'de sürpriz isimler: Hakan Fidan'ın adı iki bakanlıkta geçiyor...

Hürriyet Gazetesinde çalışan gazeteci Abdulkadir Selvi bugün ki yazısında İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'nun tepki hakkında bir açıklama yaptı. Selvi, Yavuz Ağıralioğlu'nun istifasına da değindi.

İşte Selvi'nin o yazısı:

İYİ Parti milletvekillerinin Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığını destekleme kararını aldıkları toplantıya Yavuz Ağıralioğlu ve Koray Aydın katılmadı. İYİ Parti'nin etkili iki ismi Kılıçdaroğlu'nun ortak cumhurbaşkanı adaylığına karşı. Hem karşı çıkıp hem destek kararının alındığı toplantıya katılmamaları ise siyasi tutarlılık açısından önemli. Biliyorsunuz Ali Babacan, Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adaylığı için imza vermişti. Ama aynı sırada Erdoğan'ı tasfiye edip Abdullah Gül'ü muhalefetin cumhurbaşkanı adayı yapmak için de çalışmıştı.

Ali Babacan'ın yaptığı siyasi tutarsızlıktı. Koray Aydın ve Yavuz Ağıralioğlu ise tutarlı davranmışlar. Omurgalı hareket etmişler.

İSTİFA MI ETTİ?

Bu arada İYİ Parti'de Yavuz Ağıralioğlu'nun tepkisi sürüyor. Ağıralioğlu, Akşener'le görüşecekti, görüştü. Peki ikna oldu mu? Olmadığı söylendi. Ağıralioğlu, Akşener masadan kalktıktan sonra İYİ Parti'nin düşürüldüğü durumdan rahatsız. Ama partisinden rahatsız değil. İYİ Parti'den istifa etmesi söz konusu değil. İYİ Parti'de kalarak mücadelesini sürdüreceği söyleniyor.