Yaşar Okuyan'ın 'Akşener hakkında dosya' iddialarına Kılıçdaroğlu'ndan cevap

CHP'li Yaşar Okuyan, 'Meral Akşener masayı dağıtırsa, kendisiyle ilgili söyleyeceklerim ve belgelerim var' demesi üzerine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu iddiaları yalanlayarak İYİ Parti lideri Meral Akşener ile aralarına nifak sokulmaya çalışıldığını söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı CHP'li Yaşar Okuyan, "Meral Akşener masayı dağıtırsa, kendisiyle ilgili söyleyeceklerim ve belgelerim var" dedi. Kanal İzmir TV'de katıldığı programda konuşan Yaşar Okuyan "Kılıçdaroğlu'na ben bunu 1 sene önce masa kurulurken söyledim. 3 gün önce de hatırlattım ve ona bir dosya verdim. Meral Hanım ile ilgili bir dosya verdim. O kullanmayacak onu ben kullanacağım" ifadelerini kullandı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise iddialara yanıt vererek söylenenlerin gerçeği yansıtmadığını ve aralarına nifak sokulmaya çalışıldığını açıkladı.

"Akşener hakkında gizli bilgi veya da dosya vermiş değil"

Halk TV’den Fikret Bila’ya konuşan Kılıçdaroğlu, bu iddiayı yalanladı: “Bu iddialar doğru değil. Okuyan bana Sayın Akşener’le ilgili bir dosya vermedi. Böyle bir şey yok. Zaten benim çalışma anlayışıma da uygun değil. Sayın Okuyan zaman zaman beni ziyaret ediyor. Eski bir bakan olarak görüşme talebine zamanım uygunsa yanıt veriyorum. Ancak ifade etiği gibi bana Akşener hakkında gizli bilgi veya da dosya vermiş değil. Kamuoyunun dikkatine sunarım.”

"Akşener'in ciddiye alacağını sanmıyorum"

CHP lideri, şöyle devam etti: “Milet ittifakının liderleri arasında sorun varmış gibi bir hava yaratılmaya çalışılıyor. Liderler arasındaki ilişkileri enfekte etmek için her şeyi yapıyorlar. Benimle Sayın Akşener arasında sorun olduğu havasını vermeye çalışıyorlar. Sayın Akşener’le benim aramda bir sorun yok. Liderlerle planladığımız gibi çalışmalarımızı yürütüyoruz. Aramıza nifak sokmaya çalışıyorlar. Her kesimden bu yapılıyor. Ancak bunları ben ciddiye almıyorum, Sayın Akşener’in de alacağını sanmıyorum. Biz işimize bakıyoruz.”

İYİ Parti'li Zorlu'dan suç duyurusu açıklaması

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Bir müfterinin yalan ve iftiraları sonrası CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, Genel Başkanımızı arayarak şahsın söz konusu iddialarının tamamen yalan olduğunu ifade etmişlerdir. Ayrıca ilgili müfteri hakkında yarın suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyumuzla paylaşmak isteriz.” ifadelerine yer verdi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN