Koza İpek Holding ve aynı grupta yer alan şirketler, Yargıtay'ın nihai kararına göre Hazine'ye geçti. Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesi'nin müsadere kararını onayladı ve Koza İpek Holding davasında karar verdi. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Koza Holding bünyesindeki tüm şirketleri iyi niyetli pay sahiplerinin ve yatırımcıların haklarının korunması koşuluyla Hazine'ye devretti.

Yargıtay, şirketlerde hissedar olan "İpek" soyadlı bazı sanıklar hakkında verilen mahkumiyet kararını onadı. Halka açık olan şirketlerin hisseleri Borsa İstanbul'da işlem görmeye devam ederken, TMSF'den yapılan açıklamada, Koza İpek Holding şirketleriyle ilgili kayyum atama kararı ve hisselerin devredilmesi sürecinin 8 yıl sürdüğü belirtildi.

Ayrıca, uluslararası mahkeme olarak bilinen "tahkim" de Türkiye lehine karar verdi. FETÖ/PDY firarisi Hamdi Akın İpek'in açtığı 6 milyar dolarlık davayı da geçen yıl kaybettiği belirtildi. İngiltere Yüksek Mahkemesi ise TMSF'nin kayyum atama kararının hukuka uygun olduğunu kabul ederek, Hamdi Akın İpek'in temyiz başvurusunu reddetti.