Youtube'da yayınlanan ve ilk günden itibaren tartışma konusu olan izdivaç programı 'Kısmetse Olur Aşkın Gücü'nün eski yarışmacılarından Yaren Dağ,  çarpıcı açıklamalarda bulundu. Dağ, babasının ölümünden sonra akrabası tarafından saldırıya uğradığını ve sürüklenerek zorla eve götürülmek istendiğini belirtti.

Katarsis X-TRA adlı programa konuk olan Yaren Dağ'a sunucu Gökhan Çınar "Parasız erkeği sadece annesi sever" şeklindeki sözlerine dair düşünceleri soruldu. Dağ bu sözlerine ilişkin, "Pişmanım. İçimden farklı bir şey çıktı" şeklinde açıklama yaptı.

Ayrıca Dağ, parasızlık hakkında da bilgi sahibi olduğunu söyleyerek, "Programa katılmasaydım da olurdu ama pişman değilim" dedi.

Dağ, eski sevgilisiyle aralarında yaşanan sorunlar nedeniyle yarışmaya katıldığını da itiraf etti. Program sonrası eski sevgilisiyle yeniden görüşmeye başladıklarını ve ilişkilerinin devam ettiğini belirtti.

Yaren Dağ, babasıyla ilgili de konuştu. Babasının sert bir kişi olduğunu ve aile içerisinde zorbalık yaşadıklarını anlattı. Babasının şiddetli tepkiler verdiği durumları ve korkulu anılarıyla ilgili konuşan Dağ, babasının 19 yaşına kadar ona "seni seviyorum" demediğini söyleyerek "Babam çok sertti, annemin önüne çok atlardık, tuzluk yok diye babam masayı ters çeviren birisiydi. Babam gelince tetikte beklerdim. Çok korkardım, dolaba girerdim bazen... Dışarıdan mükemmel görünen bir aileydik ama misafire hoş geldin demedim diye dayak yerdim. Babam ben 19 yaşına kadar 'seni seviyorum' demedi. Ne zaman hastalandı o zaman anladı" dedi.

Ali Sabancı’ya kritik ameliyat! Ali Sabancı’ya kritik ameliyat!

Babasının hastalığı sürecinde yaşadığı anıları anlatan Dağ "Siren sesinden nefret ediyorum, on gün arabada yattık hastane önünde. Çorba içmeye hastanenin karşısına gittik on gün sonra telefon geldi. Ağladım ama sessiz sonra sustum. Cenaze kısmında donuktum atamadım içimde kaldı" ifadelerini kullandı.

Dağ, babasının ölümünden sonra kilo aldığını ve yeme bozukluğu yaşadığını, bu durumun sonucunda da ameliyat olduğunu söyledi. Ayrıca babasının ölümünden sonra bir akrabası tarafından iftiraya uğradığını belirtti. Bir meydanda yaşadığı olayı anlatan Dağ, akrabasının ona saldırdığını, yerlerde sürükleyerek eve götürmeye çalıştığını ve araba önüne atladığını ifade etti. O gün yaşadığı korkulu anılarından bahseden Dağ, kendisini kurtaran bir kadın olduğunu ancak diğer insanların müdahale etmediğini dile getirdi. Annesi ve ablasının desteğiyle sadece onlarla iletişim kurduğunu belirtti.