Almanya ile özel maçta karşılaşacak Türkiye A Millî Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella yarın oynayacakları maç öncesi basın toplantısı düzenledi.

Hazırlık açısından Almanya ile yapacakları maçın millî takım için önemli olduğunu belirten Montella, "Almanya gerçekten güçlü bir ekibe sahip. Avrupa Şampiyonası’nda da finale kadar çıkıp kazanabilecek potansiyelde olan ülkelerden bir tanesi. O yüzden gelecekte planlarımız için böyle bir maça çıkabilmek, kendi istediğimiz performansı verebilmek güzel bir test olacaktır. Bu maçtan sonra da Galler'e karşı onayacağız." dedi.

Futbolda dev yenilik: Turuncu kart uygulaması geliyor Futbolda dev yenilik: Turuncu kart uygulaması geliyor

"Buradaki Türkleri gururlandırmak istiyoruz"

İtalyan teknik adam, "Burada çok sayıda Türk vatandaşı yaşıyor, onları da gerçekten gururlandırmak istiyoruz. O yüzden bizler için de gerçekten hazırlık açısından önemli.” değerlendirmesinde bulundu.

Yarınki maçta sıcak bir atmosfer beklediğini aktaran Montella, "Çünkü alışılmışın dışında atmosfer görebiliriz; sanki kendi evimizde oynuyormuşuz gibi hissettirebilirler bize. O yüzden onun heyecanını yaşıyoruz." ifadesini kullandı.

"Çağırdığımız oyuncular, ilk 11'de oynayabilecek futbolcular"

Millî takıma çağrılan herkesin onayabilecek kapasitede futbolcular olduğunu vurgulayan Montella, şöyle konuştu:

"En iyiler çağrılır her seferinde. Burada olan oyuncular ilk 11’de oynayabilecek futbolcular. Çok önemli bir hazırlık dönemi olarak görebiliriz. Bir dahaki maçın (Galler’e karşı) ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Tarihi bir maç olduğunu da biliyoruz bizim açımızdan. Bu maçta görmemiz gereken futbolcular olabilir, dakika kazanması gereken futbolcular olabilir ya da bu maçta oynayıp o maçta da oynaması gereken futbolcular olabilir. Genel olarak baktığınızda iyi bir hazırlık olarak değerlendireceğiz. Bir dahaki maça hazırlanacağız. Çünkü Galler’de fiziksel bir maç bekliyoruz. Yarın sahaya süreceğimiz ilk 11’de aslında doğru bir kadroyla maçın gidişatını önceden nasıl gidebileceğini düşünerek bir kadroyla çıkacağız."