Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, Habertürk TV'de Kürşad Oğuz'un sorularını yanıtladı. Muharrem İnce konusunda açıklama yapan Sinan Oğan "Anketlere göre bizim ittifakın Cumhurbaşkanı olarak yüzde 7-9 aralığında oy oranımız var. Hedefimiz yüzde 30'u aşmak. Muharrem İnce'den kopan oylar bana geliyor" dedi.

Sinan Oğan ''Halk arasında giderek artan bir ilgi olduğunu görüyorum. Şu an 7-9 oranında oy oranımız var. Son düzlüğe girdiğimizde ipi göğüslemek istiyoruz. Kademeli bir artışı öngördük. Her şey planladığımız gibi gidiyor. Medya Muharrem Bey'i tüketti. Medya hızlı girdi Muharrem Bey meselesinde. Sayın İnce'nin medyada birtakım şeyler oldu. Fatih Altaylı programında düşüş yaşadı, Babala TV'de öğrencilerle girdiği diyalog. Sakinliği bıraktığınız anda karşınızda iki kitle var. Cumhur ve Millet İttifakı. Sizin açığınızı arayan ciddi sosyal medya bloğu var'' dedi.

ATATÜRKÇÜLER GERÇEĞİ VAR

Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan ''Biz birinin oyunu bölmüyoruz; bize ait orana sahip çıkıyoruz. Muharrem Bey CHP Genel Başkan adayıydı. En son CHP'nin Cumhurbaşkanı adayıydı. Oy kitlesinin ana eksenini CHP seçmeni oluşturuyor. CHP'nin adayı var. Sayın Erdoğan da siyasal İslam ve muhafazakar kitlenin adayı. Türkiye'nin siyasal yelpazesi içinde Türk milliyetçileri, Atatürkçüler gerçeği var. Bu kitlenin adayı yoktu. Türk milliyetçileri ne 'milliyetçiliği ayaklarımın altına aldım' diyen Erdoğan'a ne de 'demokrasinin yolu Diyarbakır'dan geçer' diye Kılıçdaroğlu'na 'evet' demez. Türk milliyetçileri 'ne domuz bağı ne Kandil Dağı' der'' dedi..