Babala TV Açık Mikrofon programını sunan Oğuzhan Uğur son bölümde yaşanan kavgayı sosyal medya hesabından paylaştı. Sinan Oğan'ın konuk olduğu yayında Zafer Partili olduğunu söyleyen izleyiciler ve Kürt izleyiciler arasında tartışma çıkmıştı. Olay anına ait görüntüleri paylaşan Oğuzhan Uğur 'en zor sınavımdı' dedi.

Olay sırasında bir kişi dışarı çıkarılmıştı. Dışarıya çıkartılan kişi için bir izleyici "Bana kimse 'Ne mutlu Türk'üm diyene' dedirtemez dedi. Buradan da bir hanımefendi ona 'Atatürk'ün ideolojisinde cumhuriyetini kuran Türk halkıdır' dedi, alkış koptu" açıklaması yaptı. Bu iddiaya itiraz edilirken diğer izleyici ise dışarı atılan kişinin geri alınmasını istedi.

Kavgayı yatıştırmaya çalışan Oğuzhan Uğur o kişiyi tekrar içeri aldırdıktan sonra "Ekibim adına seni dışarıya götürdükleri için özür diliyorum senden" ifadesini kullandığı anlar videoya yansıdı. Oğuzhan Uğur ''Arkadaşlar bu programda kimse, kimseye bir şey dayatamaz izleyiciler arasında. Aranızda çıkan tartışmanın neden buralara kadar geldiğini biliyoruz değil mi geçmişinde, evvelinde? Bu şekilde çözebilir miyiz? Çözemeyeceğimizi biliyorsunuz değil mi? Tamam, teşekkür ediyorum. İzin verirseniz bize öğretilmiş bu konuları daha sonra bambaşka bir yerde tartışır mıyız lütfen? Çok özür diliyorum, benim haberim yoktu senin dışarı götürüldüğünden. Çayını iç, sorunu da sor, tamam mı?" dedi.

Uğur, Oğan'ın da katılımıyla yayına başladıktan sonra da tartışmaya dikkati çekti:

"(Kürt gence) Eğer soru soracaksınız sizden istirhamım bunu sakin tonda sormanız. (Zafer Partililere) Sizden de istirhamım soruyu sonuna kadar dinleyip öyk öyk öyk yapmamanız."