Cumhur İttifakı ortaklarından Devlet Bahçeli'nin MHP'nin seçime kendi adayları ve logosuyla gireceğini açıklamasının ardından başlayan tartışmalar devam ediyor. Bahçeli açıklamasında "Cumhur İttifakı'ndaki Yeniden Refah Partisi ile Büyük Birlik Partisi'nin kendi amblemiyle ve adaylarıyla seçime katılmaları söz konusuyken MHP'nin buna tevessül etmesi mantıklı olmaz" demişti. Bu açıklama sonrasında ise Cumhur İttifakı'nda liste krizi var mı? sorusu gündeme geldi. Devlet Bahçeli'nin açıklamalarının MHP'nin yeni seçim yasasındaki ortak liste avantajını kaybettiğine ve ittifakta bir krizin olabileceği yorumlarına neden oldu.

CUMHUR İTTİFAKI'NDA LİSTE KRİZİ VAR MI?

Liste krizi hakkında TV5 televizyonunda yayınlanan 4. Güç programında açıklamalarda bulunan Hasan Basri Akdemir kulis bilgisini paylaştı. AK Parti'den bir isimle konuştuğunu ve ''Bu durumun Cumhur İttifakı'na zarar vereceği düşünüyor. Millet İttifakı da anlaşır tek liste ile girerse meclis çoğunluğu Cumhur İttifakı için hayal gibi. Bu kararı nasıl değerlendiriyorsunuz?'' diye sorduğunu söyleyen Hasan Basri Akdemir AK Partili isim cevabını paylaştı.

HER ZAMAN ORTAK BİR NOKTADA BULUŞURUZ

AK Partili ismin sorusuna verdiği cevabı paylaşan Hasan Basri Akdemir ''Bunlar son ana kadar değerlendirilecektir. Seçmen listeleri YSK tarafından kesinleşmeden hiçbirşey net değildir. MHP ile AK Parti herzaman ortak bir noktada buluşurlar bizde liste krizi olmaz'' dedi