Gazeteci Buket Aydın ‘Haber Et’ isimli YouTube kanalında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Daha önce söylediği 'Sayın Tayyip Erdoğan’a düşmanlık yapacaksınız diye gözünüze perde inmiş. Gerekirse HDP gelsin, gerekirse özerklik gelsin. FETÖ’cülerle, teröristlerle kol kola girelim ama Erdoğan gitsin diyorsunuz. Ben buna hayır diyorum. Ben buna hayır diyorum' açıklamalarıyla gündem olmuştu.

Buket Aydın bu kez AK Parti'ye seslenerek seçmenin konuşmaktan çekindiğini iddia etti. Haftalık programında gündemi değerlendiren Buket Aydın; AK Parti seçmeninin kamera önünde konuşmak istemediğine, düşüncelerini paylaşmaktan çekindiğine değindi.

Nedeninin araştırılması gerektiğini dile getiren Buket Aydın, AK Partiye ‘seçmeninizi ezdirmeyin’ dedi. Buket Aydın ''Maşallah nerde bir Kılıçdaroğlu'na oy verecek olan var mikrofonu bizimkilerin elinden alıyor. Oda konuşsun birşey demiyorum konuşmasına. Yanlış anlamayın. Benim burada sorduğum soru AK Parti seçmeni neden bu durumda? Çok enteresan'' dedi.