Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul Valiliği, İstanbul'un kuzeyinde yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği konusunda uyarıda bulundu. Bu uyarıların ardından akşam saatlerinde Arnavutköy ve Başakşehir ilçelerinde sağanak yağış etkili oldu. 

İstanbul Valiliği 1150 su baskını ihbarı yapıldığını açıklarken son olarak Başakşehir'de iki kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Yağış nedeniyle yollarda su birikintileri oluştu ve araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Birçok ev ve iş yerinde su baskını yaşandı ve itfaiye ekipleri bölgeye sevk edildi. Arnavutköy'de bir otopark da su altında kaldı. Başakşehir'de ise metro istasyonu su bastı.

İstanbul Valisi Davut Gül, sosyal medya üzerinden motor kurye ve diğer ulaşım araçlarıyla trafiğe çıkılmaması konusunda uyarıda bulundu. Bu uyarıların ardından birçok noktada araçlar yollarda kaldı ve bazı sürücüler emniyet şeridinde beklemek zorunda kaldı.

Selden etkilenen yerlerden biri ise Başakşehir Millet Kütüphanesi oldu. Kütüphanede insanların mahsur kaldığı görüldü.

Vatandaşlar, evlerini ve iş yerlerini su boşaltmaya çalıştı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul Valiliği, sağanak yağış öncesi bu uyarıları yapmıştı.