Ankara'da öğleden sonra etkili olan rüzgar, ağaçlar devrildi, çatılar uçtu ve bir caminin minaresi yıkıldı.

Ankara Valiliği ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesaplarından uyarılarda bulundu.

Ankara'da fırtınanın etkisiyle uçan bir koltuğun binaya girdiği görüldü.

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN UYARI

Ankara Valiliği, yağmur ve rüzgar nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı uyarıda bulundu. Açıklamada, Nallıhan, Beypazarı, Güdül, Kızılcahamam, Çamlıdere, Çubuk, Kalecik ilçelerinde yerel ve kuvvetli sağanak ile gök görültülü sağanak yağışı beklendiği belirtilerek, ani sel, su baskınlarına karşı dikkatli olunması istendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da, "Ankara'da yoğun yağış başlamıştır. İlgili tüm ekiplerimiz teyakkuz halinde, 1221 araç ve 2565 personelle yağışın olumsuzluklarına aralıksız olarak müdahale etmektedir" açıklamasını yaptı.

MANSUR YAVAŞ UYARDI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Twitter'dan yaptığı açıklamada vatandaşları uyararak teyakkuzda olduklarını belirtti:

"Değerli hemşehrilerim, Ankara'da yoğun yağış başlamıştır. İlgili tüm ekiplerimiz teyakkuz halinde, 1221 araç ve 2565 personelle yağışın olumsuzluklarına aralıksız olarak müdahale etmektedir. Başkent 153 hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Meteorolojiden alınan verilere göre Ankara’mızdaki rüzgarın saatte 78 km hıza kadar çıkması beklenmektedir. Tedbir almanızı rica ederim.

Başkent 153 hattından bizlere ulaşabilirsiniz, teyakkuzdayız."