Millet İttifakı üyesi DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Habertürk'te Kübra Par ve Fevzi Çakır'ın sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turu hakkında açıklamalar yapan Ali Babacan'ın sözleri sosyal medyada gündem oldu. Ali Babacan ''CHP'nin ciddi oy artışı var. Kesinlikle hepsini hak ettik ve hepsi helal. İçimiz rahat. Biz olmasaydık bu kadar oy alınmazdı." dedi

14 Mayıs seçimine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Babacan, "Gerçek olmayan görüntüleri insanlara gerçekmiş gibi gösterdiler. Daha önce yalan siyaseti söz konusu olmazdı. İlk defa oluyor bu. Bu seçimde kırmızı çizgiler terk edildi." ifadelerini kullandı.

BİZ OLMASAYDIK BU KADAR OY ALAMAZDI

Ali Babacan ''81 ilde teşkilatı olan 766 ilçede teşkilatı olan ve görülmemiş iktidar hazırlığı yapan partiden bahsediyoruz. İlk defa seçimlere girdik. Meseleye önceden bakış, planlama vardır. Önceden planlama bizim de CHP'nin de bir arada olmamız yönündeydi. Sonuçlara bakalım. DEVA adaylarının olduğu illerde tam + 15 milletvekili oluşmuş. Bizim Kahramanmaraş'ta adayımız 2. sıradan seçime girdi. CHP'nin oyu yüzde 6.8 arttı. Gaziantep'te CHP'de yüzde 5 artmış. CHP 3 milletvekili çıkardı. 3. sıradaki bizim adayımız. Bizim adaylarımızın olduğu yerlerin tamamında CHP'nin ciddi oy artışı var. Kesinlikle hepsini hak ettik ve hepsi helal. İçimiz rahat. Biz olmasaydık bu kadar oy alınmazdı." ifadelerini kullandı..