Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: İliç faciası ardından 5 kritik görevden alma! Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: İliç faciası ardından 5 kritik görevden alma!

Ocakçı Holding, dünyanın ilk şehir tokeni olan İzmir Token'i Buğra Turgut ile yaptığı protokol sonucu 15 milyonluk yatırım yaparak halka arz etmişti. İddialara göre halka arzın ardından holdingin sahibi Sedat Ocakçı'nın yeğeni siber güvenlik uzmanı Salih Han, 2,5 milyar lira ile birlikte Dubai'ye kaçtı. 

SEDAT OCAKÇI YAKALANAMADI

Yüksek kar vaadiyle dolandırıldığını düşünen yatırımcılar polise şikayet etti. 30 mağdur tarafından yapılan şikayetler sonucu Karşıyaka Emniyet Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı. 

İçlerinde Sedat Ocakçı'nın da bulunduğu 30 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Hakkında gözaltı kararı çıkarılan 30 kişiye yönelik eş zamanlı operasyon düzenlenmesi üzerine holding binasının boş olduğu, şirket tabelalarının söküldüğü görüldü.

30 şüpheliden 20'sinin yakalandığı fakat Ocakçı, eşi ve 8 diğer şüphelinin hala arandığı ortaya çıktı.

MAĞDURLARA BÖYLE SESLENDİ

Ocakçı Holding'in sahibi Sedat Ocakçı sosyal medya üzerinden paylaştığı bir video ile mağdurlara seslendi. Ocakçı şunları söyledi:

"Buradayım, canlıyım, kanlıyım. Sizin beni rahat bırakmamalarınıza rağmen sistemi kuruyorum, kurdum. Hızlı bir şekilde oraya fon geçişlerini de sağlıyorum ve kazandıkça sırayla azar azar hepinize merak etmeyin, o çok sevdiğiniz paralarınız yatacak. Canım ciğerim dediğim abim kardeşim dediğim insanların arkamdan söyledikleri umrumda değil. Herkes haklı ama bu işi çözecek olan yine benim. Sahadayım, hiçbir yere gitmedim."

Sedat Ocakçı Kimdir?

Sedat Ocakçı, Türkiye'nin iş dünyasında önemli bir isim olarak öne çıkıyor. 18 Ocak 1990'da Yozgat'ta doğan Ocakçı, eğitim hayatına memleketinde başlayıp, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde lisans eğitimi alarak devam etti. Hayatını Seçilay Ocakçı ile birleştirdiği 2015 yılında kızları Hiranur dünyaya geldi.

İzmir'de kurduğu Hira Yazılım Eğitim ve Danışmanlık ile ticaret yazılımları geliştirerek adını duyuran Sedat Ocakçı, daha sonra 2020'de Metayıldız Bilişim Teknolojileri şirketini kurdu. Türkiye'de sanal gerçeklik ve metaverse alanında öncü adımlar atan Ocakçı, Ar-Ge yatırımları ve 12 şirketi bünyesinde barındıran Ocakçı Holding'i 2023'te hayata geçirdi.

Son zamanlarda hakkında açılan dolandırıcılık davası dolayısıyla gündemde olan Ocakçı'yı arama çalışmaları sürüyor.

Editör: Amine Ebrar