Saadet Partisi ev sahipliğindeki Millet İttifakı Liderler Buluşması sürerken inşaat işçisi olduğunu söyleyen bir vatandaş; Saadet Partisi Genel Merkezi önünde, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e tepki göstererek, 'Neden bu insanlara bunu yapıyorsunuz? İnsanların sizden ümidi vardı. İnsanlar size ümit bağlamıştı. Neden şu dakika bunu yaptınız? Beş tane çocuğum var benim. Biz size ümit bağlamıştık. Yazıklar olsun size' dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun ev sahipliğinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı Millet İttifakı Liderler Buluşması, bugün saat 17.00'de başladı.

İnşaat işçisi olduğunu belirten bir vatandaş Saadet Partisi Genel Merkezi önünde toplantıya katılmayan ve Millet İttifakı'na yönelik açıklaması nedeniyle İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e tepki gösterdi ve şunları söyledi:

'Neden şu dakika bunu yaptınız?'

'Daha dün Kılıçdaroğlu'na emanet etmediniz mi ailenizi? Bugün niye yapıyorsunuz? Ben partili değilim; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım, inşaat işçisiyim. Kendim geldim. Truvalı mısınız Sayın Akşener? Neden bu insanlara bunu yapıyorsunuz? İnsanların sizden ümidi vardı. İnsanlar size ümit bağlamıştı. Neden şu dakika bunu yaptınız? Hani emanet ediyordunuz ailenizi? Vasiyetiniz vardı hani? Bugün neden böyle oldu? Beş tane çocuğum var benim. Biz size ümit bağlamıştık. Yazıklar olsun size, 28 Şubat'ta yaptığınızı bugün de yaptınız. Aynısını yapıyorsunuz.

'Kazanılmış bir seçimi neden verdiniz?'

Şuramıza kadar geldi. Kazanılmış bir seçimi neden verdiniz? Bir buçuk yıldır bizi neden oyaladınız? Bir buçuk yıldır belli değil miydi? Sayın Akşener size sesleniyorum, bir buçuk yıldır belli değil miydi? Mansur Yavaş başkanımız istemiyor, Ekrem İmamoğlu başkanımız 'genel başkanımızın arkasındayız' diyor. Ama siz tutmuşsunuz, halen daha bugün onları Cumhurbaşkanı görmek istiyoruz diyorsunuz. Gerçekten, kendi ayağınıza sıktınız. Bugün, dün kendi ayağınıza sıktınız. Dün gece ben üç buçuğa kadar uyumadım; sizi bekledim.'