Edirne Valisi Yunus Sezer, Keşan ilçesindeki muhtarların yaz mevsiminde terk edilen köpeklerin başıboş kalması sorunuyla ilgili açıklamada bulundu. Keşan Muhtarlar Derneği Başkanı ve Gökçetepe Köyü Muhtarı Abdullah Kemik'in açıklamalarının ardından Vali Sezer, belediye, kolluk kuvvetleri ve Tarım ve Orman İl/İlçe Müdürlüğü ekiplerine talimat vererek bu sorunun çözümü için çalışmaların başlatılmasını istedi.

Cemal Canpolat, CHP İstanbul İl Başkanlığı'na aday olduğunu duyurdu! Cemal Canpolat, CHP İstanbul İl Başkanlığı'na aday olduğunu duyurdu!

5-004

ZENGİNLERİN FANTAZİLERİYLE UĞRAŞACAK HALİMİZ YOK

Vali Sezer, köpek sahiplerine terk edilmesi durumunda idari ceza uygulanabileceği uyarısında bulunarak, "Onlar da birer can. Zenginlerin fantezileriyle uğraşacak halimiz yok. Sahipli hayvanları bırakıp gitmek yok. Böyle bir şey istemiyorum. Gerekirse terk eden aileleri de valilik sitesinde yayınlayalım, rezil olsunlar"  ifadelerinde bulundu.

Su olmayan köylere de değinen Vali Sezer, "Edirne’de içme suyu olmayan köy istemiyorum" diyerek ilgili birimlere talimat verdi.