Eylül ayına girmemizle birlikte Türkiye sıcak havaları geride bırakıyor. Meteoroloji bazı iller için sarı ve turuncu kodlu uyarılarla yağış uyarısı yaptı. Prof. Dr. Orhan Şen ise saat verip uyarıda bulunarak yağış beklenen illeri belirtti.

YAĞIŞ BEKLENEN İLLERİ AÇIKLADI

Prof. Dr. Orhan Şen, “Ankara, Eskişehir, Kütahya, Yalova, Kastamonu civarlarında yağış tehlikesi devam ediyor. Antalya, Isparta, Afyon, Muğla’nın güney kısımları ve iç kısımlarında Fethiye buna dahil olmak üzere aşırı yağışlar görülebilir. Bunun dışında Türkiye’de sıcaklıklar çok fazla değişmeyecek, ortalama civarında devam edecek. Yarın sabah saatlerinde İstanbul’un Karadeniz kıyısındaki ilçelerde çok kuvvetli yağış olabilir” şeklinde açıkladı.

AK Partili Yenişehirlioğlu'ndan 'Yeni Anayasa' çıkışı: 'Bütün şartları zorlayacağız' AK Partili Yenişehirlioğlu'ndan 'Yeni Anayasa' çıkışı: 'Bütün şartları zorlayacağız'

EGE BÖLGESİNİ DE YAĞIŞ BEKLİYOR

Önümüzdeki günlerde Ege bölgesinde de yağış beklendiğini belirten Orhan Şen,“Erdek, Çanakkale, Balıkesir, Marmara Adası gibi bölgelerde kuvvetli yağış var, yarın yine İzmir dahil olmak üzere İzmir’in kuzeyindeki kıyı Ege’de yağış kuvveti görünüyor” dedi.