Tabutta Rövaşata'nın Mahsun'u usta oyuncu Ahmet Uğurlu, 71 yaşında hayatını kaybetti. 

Usta oyuncu Ahmet Uğurlu, bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Pek çok dizi ve filmde rol alan Uğurlu'nun vefatını meslektaşı Zafer Algöz ve Cem Yılmaz sosyal medyadan duyurdu.

Algöz, "Büyük sanatçı, değerli ağabeyimiz Ahmet Uğurlu’yu kaybettik. Çocukluğumuzun ve gençliğimizin Çobanbey Mahallemizin ilk aktörü. Hepimizin ilham kaynağı. Allah rahmet eylesin. Hepimizin başı sağ olsun. Çok büyük kayıp" ifadelerini kullandı.

Cem Yılmaz da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Çocukluk arkadaşlarım Taner kardeşimin ve Tuna ağabeyimin dayısı, Mustafa ağabeyimizin ağabeyi değerli büyüğümüz Ahmet Uğurlu ağabeyimizin mekanı cennet olsun. Ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar dilerim. Gençlik kahramanımızdı mekânı cennet olsun" dedi.

Ahmet Uğurlu'nun cenazesinin yarın öglen namazında Şakirin Camii'nden kalkacağı öğrenildi.

Aile dizisi son bölüm Devin ve bebek yaşıyor mu? Aslan intikam peşinde Aile dizisi son bölüm Devin ve bebek yaşıyor mu? Aslan intikam peşinde

Ahmet Uğurlu Kimdir?

Hayatı ve Kariyeri
Ahmet Uğurlu, Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusudur. 2 Ağustos 1952 tarihinde Konya'da doğmuştur. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Uğurlu, kariyerine tiyatro ile başlamış ve zamanla sinema ve televizyon dünyasında da tanınan bir isim haline gelmiştir.

Tiyatro Kariyeri
Ahmet Uğurlu, tiyatro sahnesinde birçok önemli oyunda rol almıştır. İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda çalışmış ve burada birçok klasik ve modern oyunda başarılı performanslar sergilemiştir.

Sinema ve Televizyon Kariyeri
Ahmet Uğurlu, sinema dünyasında da önemli bir yer edinmiştir.  "Mine" filmi ile sinema dünyasına adım atan Uğurlu, Derviş Zaim'in yönettiği "Tabutta Rövaşata" (1996) filminde 'Mahsun' karakteri ile dikkatleri çekmiştir. Oyuncu ayrıca, Faint Sound, Avcı, Memleket Meselesi, Döngel Kârhanesi, Yol Ayrımı, Behzat Ç. gibi birçok dizi ve filmde yer aldı.

Ahmet Uğurlu, kariyeri boyunca birçok ödül kazanmıştır. "Tabutta Rövaşata" filmindeki performansıyla Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü kazanmıştır.

Ahmet Uğurlu, karakteristik oyunculuğu ve doğal performanslarıyla tanınır. Rol aldığı yapımlarda gösterdiği performanslar ile eleştirmenlerden tam not almış ve izleyicilerin beğenisini kazanmıştır. Uğurlu'nun sanat anlayışı ve disiplinli çalışma prensipleri, onu alanında saygın bir isim yapmıştır.

Editör: Nigar Topcu