CHP Şanlıurfa Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Üsküdar Belediyesi’ne ait araçlarla, mevcut Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Hilmi Türkmen’in seçim afişlerinin asıldığını gösteren video ve fotoğrafları, sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı.

Son seçimi bilen SONAR'dan yeni İstanbul anketi! Ekrem İmamoğlu mu Murat Kurum mu önde? Son seçimi bilen SONAR'dan yeni İstanbul anketi! Ekrem İmamoğlu mu Murat Kurum mu önde?

AK Parti’nin yeniden aday gösterdiği Hilmi Türkmen’in seçim afişlerinin Üsküdar Belediyesi personelinin kullanıldığını belirten Tanal, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın derhal soruşturma başlatması çağrısında bulundu.

CHP’li vekil Mahmut Tanal , X sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı video ve fotoğraflara, “Üsküdar’da AKP’ye suçüstü!” yazdı. Mahmut Tanal açıklamasında “Bir AKP klasiği! İstanbul’da tüm kamu kaynakları, devletin imkanları, AKP belediye başkan adayları için kullanılıyor. Bu sefer Üsküdar’da suçüstü yakalandılar!Vatandaşın hizmetinde olması gereken Üsküdar Belediyesi’nin resmi araçlarıyla, mevcut Üsküdar Belediye Başkanı ve AKP Adayı Hilmi Türkmen’in fotoğraf ve imzasının işlendiği, “Üsküdar Bilir, Gerçek Belediyecilik Ak Parti’dir” sloganının yazıldığı afişler asıldı. AKP’nin yeniden aday gösterdiği Hilmi Türkmen’in seçim afişlerinin ilçenin görünür noktalarına asılmasında, Üsküdar Belediyesi personeli kullanıldı. Belediyeler dahil, tüm kamu kurumlarının resmi araçları/iş makineleri, vatandaşlardan toplanan vergilerle alınmaktadır. Bu araçlar ilgili kuruma, kamu hizmetinin yerine getirilmesi için tahsis edilmektedir. Kamu kurumu araçlarıyla AKP Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen’in propaganda niteliğindeki tanıtım ve reklam afişleri asılamaz. Bu türden siyasi çalışmalar için resmi plakalı araç tahsis edilemez, personel görevlendirilemez'' ifadelerini kullandı.

Editör: Aliye Tulum