İstanbul Üniversitesi'nde skandal! Dönem başlamadan yemekhane fiyatlarına zam yaparak 6 TL'den 15 TL'ye çıkaran okul bununla kalmadı. Sıcak yemekler ilk günden yetersiz gelince öğrencilere sıcak yemek yerine konserve dağıtıldı. Verilen yemeği görünce şaşıran öğrenciler duruma tepki gösterdi.

İLK GÜNDEN SKANDAL

İstanbul Üniversitesi, 6 TL olan bir öğün yemek ücreti yüzde 150'lik artışla 15 TL'ye çıkartılan yemekhanede, öğrenciler tarafından öne sürülen ise yemekler eğitimin başladığı ilk günden bitmesi.

Yemek alamayan öğrencilere ise yemekhaneden sıcak yemek yerine konserve dağıtıldı. Menüde limonata, iki adet tulumba tatlısı, konserve ton balığı ve sebze yemeği yer aldı.

ist-1-1

ÖDENEKLERİ ÖĞRENCİLER İÇİN KULLANIN

Verilen konserve yemeği görünce şaşıran öğrenciler menüyü sosyal medyadan paylaşarak tepki gösterdi.

İstanbul Üniversitesi Emek Gençliği adlı sosyal medya platformu ise tepkisini, “İstanbul Üniversitesi yemekhanesinde ilk günden bir saat içerisinde ‘yemeğin tükendiği' gerekçesiyle sıcak yemek yerine konserve dağıtılmaya başlandı. Öğrencileri ilk günden mağdur eden üniversite yönetimine sesleniyoruz: Aldığınız ödenekleri öğrenciler için kullanın!” ifadeleriyle paylaştı.

Heyelan 2 kişiyi hayattan kopardı! Heyelan 2 kişiyi hayattan kopardı!