Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalmasının ardından ATA İttifakı'nın hangi adaya destek vereceği merak konusuydu. ATA İttifakı konu hakkında ortak fikir alamayıp dağıldı. Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan Cumhur İttifakı'na desteğini belirtirken Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise Millet İttifakı'nı desteklediğini söylemişti.

Ümit Özdağ'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım gündem oldu.

Konya ikinci tur seçim sonuçları açıklandı mı? Konya ikinci tur seçim sonuçları ne zaman açıklanacak? Konya ikinci tur seçim sonuçları açıklandı mı? Konya ikinci tur seçim sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sosyal medya hesabından kendisinin ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarının yer aldığı bir videoyu "Sana söz! 13 milyon sığınmacı ve kaçak vatanlarına gidecek" notuyla paylaştı. Kılıçdaroğlu'nun seçimi kazanması halinde ülkedeki sığınmacıları vatanlarına göndereceğine dikkat çeken Özdağ, Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turu için Kemal Kılıçdaroğlu'na oy verme çağrısında bulundu. Arka fonda Kılıçdaroğlu’nun seçim şarkısı “Sana Söz”ün yer aldığı videoda, Özdağ'ın şu ifadeleri yer aldı:

"Eğer annelerinizden ve babalarınızdan aldığınız Türkiye'yi, çocuklarınıza devretmek istiyorsanız, Türkiye'nin Türkiye olarak kalmasını istiyorsanız, 'Göçmenistan' olmasını istemiyorsanız, 28 Mayıs'ta yapılacak seçimde 13 milyon sığınmacıyı vatanına yollayacak politikaya ve politikacılara destek verin ve Kemal Kılıçdaroğlu'na oy verin. Bu, ülkenizin 'Göçmenistan' olmamasının tek yolu."