Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, katıldığı canlı yayın programında 28 Mayıs seçimlerine ilişkin açıklama yaptı. Özdağ, " Türk halkı artık yoruldu. Sığınmacıların artık ülkesine dönmesini istiyor. Bunu da gerçekleştireceğiz. Kim ki dönüşe engelleyici girişimde bulunur, Türk halkı buna sert tepki verir" dedi.

İşte Özdağ'ın sözleri:

ÜMİT ÖZDAĞ: BU PROJE TÜRKİYE'NİN ALEYHİNE BİR PROJE

Bu sürecin yönetiminde Zafer Partisi kadrolarının görev alması gerektiğini söyledim. Bu konuda en iyi çalışan kadroların Zafer Partisi kadroları olduğunu söyledik tabii ki. Hem AK Parti Genelbaşkan Vekili Numan Bey ve hem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığımız görüşmelerde Anayasa'nın ilk 4 madde, 66. madde ve terörle mücadelede mutabık kaldık. Ayrıldığımız nokta AK Parti'nin sığınmacıların geri dönmesiyle ilgili ciddi projelerinin olmadığı, ayrıca Suriye'nin kuzeyinde yeni bir Afganistan meydana getirilmesidir. Bizim için de bu bölgenin güvenlik riski olacağı gerçeğiydi. Bu proje Türkiye'nin aleyhine bir proje çünkü.

KILIÇDAROĞLU SÖZLERİNİ TUTACAK

Kemal Kılıçdaroğlu'nun verdiği sözleri uygulayacağından eminim. Netice itibariyle Türkiye için hayati bir süreçten bahsediyoruz. Türk halkı artık yoruldu. Sığınmacıların artık ülkesine dönmesini istiyor. Bunu da gerçekleştireceğiz. Kim ki dönüşe engelleyici girişimde bulunur, Türk halkı buna sert tepki verir. Türk halkının yüzde 90'ı sığınmacıların dönmesini istiyor. AK Partililer, HDP'liler, CHP'liler, İYİ Partililer de istiyor. Küçük bir grup hariç herkes istiyor.

Kemal Kılıçdaroğlu istifa edecek mi? CHP liderinden açıklama geldi Kemal Kılıçdaroğlu istifa edecek mi? CHP liderinden açıklama geldi

İKİNCİ TURDA KEMAL BEY'E OY VERECEKLER

Göreceksiniz bu seçmin sonucu bazıları için sürpriz olacak. Türk halkı sığınmacıların gitmesi konusunda iradesini sandığa yansıtacak. Zafer Partisi'ne oy verip, Sinan Bey'e oy verenler yine blok olarak hareket edecekler. Sinan Bey'e oy verip, öbür tarafta İYİ Parti'ye oy veren seçmen var. Bu seçmen de ikinci turda Kemal Bey'e oy verecek. Sinan Bey'e oy verip, MHP'ye oy veren seçmen var. Bu seçmen daha büyük şekilde, 1. turda Erdoğan'a oy veren seçmenle birlikte şimdi Kemal Bey'e doğru oy veriyorlar. Özetle farkın kapanması hiç ama hiç zor görünmüyor. Burada yeni bir turla karşı karşıyayız. Bu yeni turda seçmen bir referanduma gittiğini düşünürek bu referandumun konusu Kemal Bey mi, Recep Bey mi değil; Türkiye göçmenistan mı olsun, Türkiye mi kalsın. Dünyanın bütün lümpenleri Türkiye'ye gelmeye devam etsinler. Yılda 11 milyar dolar harcadık, 11 milyar dolar daha harcarız diyenler. Eczaneye girip Suriyelilerin de ilaç parasını ödeyelim diyenler, hastaneye gidip Suriyeli'nin de tedavi parasını verip ama Suriyelinin arkasında sıraya girenler Erdoğan'a oy verirler.