Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a defalarca çağrıda bulunmuş ama Mansur Yavaş hiç o tellere basmamıştı.

'MANSUR BEY ADAY OLMAK İSTEMİYORSA İSTEMİYOR NE YAPALIM'

Ümit Özdağ katıldığı bir tv programında 'Mansur Bey'in Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda bir talebiniz ya düşünceniz var mı?' sorusuna 'Aylardan beri Mansur Bey'i benim dışımda destekleyen biri yok. Benim kadar Mansur Bey kendisini desteklemiyor ama benim de bir sınırım var. Mansur Bey aday olmak istemiyorsa, aday olmak istemiyor ne yapalım. Ben belediye başkanı olarak kalıp İstanbul'un, Ankara'nın çöplerini temizleyeceğim diyorsan o da onun meselesi. Ama cumhurbaşkanı olmak aynı zamanda bir iddiayı gerektirir. Sayın Mansur Yavaş'ın bu iddiayla Türk halkının önüne çıkıp destek istemesi lazım.

'KEMAL BEY'DEN İZİN ALMADAN ADAY OLAMIYORSANIZ...'

'Ben Kemal Bey'den izin almadan cumhurbaşkanı adayı olmam...' Eğer Kemal Bey'den izin almadan aday dahi olamıyorsanız bu ülkeyi yönetme iddiasına zaten sahip olamazsınız. O yüzden Mansur Bey'in artık cesur davranmasının zamanı gelmiştir' diye cevap verdi.