Ümit Özdağ'dan Cumhur İttifakı'na tepki: FETÖ kadar vahim

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıklamasının ardından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 'FETÖ ile işbirliği kadar vahim bir durumla karşı karşıyayız' diyerek tepki gösterdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, 11 Mart'ta, Diyarbakır'da, partisinin Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi ile ilgili yol haritasını belirlemek üzere yapılan Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısının ardından değerlendirmelerde bulunmuştu. Yapıcıoğlu, "Başkanlık Divanı toplantısında daha önce yetkili kurullarımız, il ve ilçe teşkilatlarımızla yapmış olduğumuz istişarelerin neticesinde uyumlu olarak 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı aldık"  açıklamasını yapmıştı. 

Ümit Özdağ, Yapıcıoğlu'nun seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıklamasının ardından sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Özdağ'ın Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"FETÖ ile işbirliği kadar vahim bir durumla karşı karşıyayız. Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkmayı, topraklarının bir bölümü üzerinde şeriat ile yönetilen bir Kürdistan kurmayı hedefleyen Hizbullah/ HÜDA-PAR, AK Parti ile işbirliği yaparak TBMM’ye girecekmiş."  

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN