İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın tedbirli ve kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini açıklamıştı. İYİ Parti Medya İlişkileri Başkanı ve Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu gazetecilere yaptığı açıklamada; 'Bu konuyla ilişkili özellikle kamuoyunda özellikle bazı istifa eden arkadaşlar üzerinden İYİ Parti'ye haksız ve mutlak ifadelerle bir yön çizilmeye çalışıldığını görüyoruz. Elbette eleştirilere açığız, elbette değerlendirmeler yorumlar çok değerli ama iş gerçek dışı beyanlara iftiralara geldiği zaman bu başka bir şey. Bahsettiğiniz isim bugün Genel Başkanımızın imzaları ile yetkileri çerçevesinde tedbirli ve kesin ihraç istemi ile disiplin kuruluna sevk edilmiştir.' ifadelerini kullanmıştı.

Bomba İYİ Parti kulisi: Ankara'da aday çıkarsa istifa dalgası gelebilir Bomba İYİ Parti kulisi: Ankara'da aday çıkarsa istifa dalgası gelebilir

Ümit Dikbayır: İstifa etmeyeceğim

Kesin ihraç istemi ile disiplin kuruluna sevk edilen Ümit Dikbayır TV100'de katıldığı programda iddialara yanıt verdi. İstifa etmeyeceğini söyleyen Ümit Dikbayır ''İstifam söz konusu değil. Ben bu partinin kurucusuyum. Benim bu partide emeğim var. Çıkıyorlar edepsiz edepsiz açıklama yapıyorlar. Ben bunlara da cevap vereceğim.' ifadelerini kullandı.