Sektörün devlerinden Ülker gıda rakip firmalardan Züber firmasının reklam filmi sonrasında harekete geçti.

Haksız rekabet, tüketiciyi yanıltarak veya rakipleri haksız bir şekilde dezavantajlı duruma sokarak piyasada adil olmayan bir rekabet ortamı yaratır gerekçesiyle Ülker, Züber firmasını, ilave şeker, yapay aroma verici ve katkı maddesi içermeyen ürünleriyle ilgili reklam filmlerinde kullandığı "gerçek atıştırmalık" ifadesinin haksız rekabet yarattığı gerekçesiyle şikayet etti.

Ticaret Bakanlığı, Züber’e ceza verdi ve reklamları durdurdu.

ÜLKER NEDİR, KİMİN NE İŞ YAPAR?

Türkiye'nin önde gelen gıda şirketlerinden biri olan Ülker gıda, 1944 yılında Sabri Ülker ve Asım Ülker kardeşler tarafından İstanbul'da kurulmuştur. Ülker markası Türkiye'de ve uluslararası alanda bilinirliği yüksek olan bir marka olup, bisküvi, çikolata, şekerleme, içecekler, atıştırmalıklar gibi geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Ülker Gıda, yıllar içinde Türkiye'nin önde gelen ve en büyük gıda şirketlerinden biri haline gelmiştir.

ZÜBER FİRMASI NEDİR, KİMİN VE ÜRÜNLERİ NELERDİR?

Züber, Türkiye merkezli bir gıda şirketidir ve Japonya merkezli olan Ezaki Glico'nun Türkiye'deki markasıdır. Ezaki Glico, dünya çapında bilinen bir gıda ve atıştırmalık üreticisi olup, Züber markası altında Türkiye pazarında faaliyet gösterir. 

Faaliyetlerine 2017'de başlayan, doğal ve besleyici bileşenlerden oluşan yeni nesil atıştırmalık markası Züber'i kısa sürede Türkiye'de sağlıklı atıştırmalık segmentinde üst noktalara taşıyan Alterna Gıda, 30 bini aşkın satış noktası bulunuyor.

Bloomberg: Türkiye’nin döviz politikası yabancıyı sevindirdi yerliyi üzdü Bloomberg: Türkiye’nin döviz politikası yabancıyı sevindirdi yerliyi üzdü

Editör: Gülşah Yıldız