14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleri sonrası Cumhuriyet Halk Partisi'ndeki (CHP) "değişim" tartışmaları devam ediyor.

DEVA Partisi'nin Spotify hesabı hacklendi! DEVA Partisi'nin Spotify hesabı hacklendi!

Muhalif kesimden birçok gazeteci, aydın da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun koltuğu bırakması yönünde görüş belirtiyor.

Gazeteci Uğur Dündar, bugünkü köşe yazısında Kılıçdaroğlu'nun değişime direndikçe saygınlığını da kaybedeğini kaydetti.

Dündar, 'değişim'den kastının akla yalnız Kemal Kılıçdaroğlu’nun gitmesi ve yerini bir başka ismin alması olmadığını belirterek şunları yazdı:

"CHP'nin halkçı ve devrimci genlerinden alınacak güçle yapılacak değişim, parti içi demokrasiyi modern düzeyde sağlamalı, kadınlarla gençler itici güç olmalı ve tüm topluma seslenen, heyecan verici yepyeni bir vizyon ortaya konulmalı. Ve tabii ki devrim gibi değişimin bayrağını CHP'nin kurucu ayarlarıyla barışık, Atatürkçülüğü asla tartışılmayan, Cumhuriyet sevdalısı ve tüm toplum kesimlerini kucaklama aşkıyla siyaset yapan genç, cesur ve dürüst bir lider taşımalı."

“Değişime direnen, bu nedenle giderek saygınlığını da yitirmeye başlayan Kemal Bey, rüzgârın nasıl estiğini öğrenmek istiyorsa sosyal medya mesajlarının altındaki yorumlara baksın." diyen Dündar, "Onun pilotluğundaki CHP'nin hızla düşmekte olduğunu görür!.. Bu öylesine hızlı bir düşüş ki Sayın Kılıçdaroğlu'na hem koltuğunu hem de saygınlığını kaybettirebilir!.." ifadelerini kullandı.