Geniş Aile, Kalk Gidelim, Emret Komutanım ve Zengin Kız Fakir Oğlan gibi televizyon tarihine damga vurmuş başarılı yapımlarda başrol oynayan Ufuk Özkan, bir süredir karaciğer yetmezliğiyle mücadele ediyor. İddialara göre Ufuk Özkan, rol alacağı bir proje için 17 kilo vermeye çalışırken, siroz hastalığının pençesine yakalandı. Abdullah Bulut Management Cast Ajansı gerçekleri Milliyet Gazetesi'ne açıkladı.

'DİYET YÜZÜNDEN SİROZA YAKALANDIĞI DOĞRU DEĞİL'

Ajans, "Ufuk Özkan bu konuda daha fazla konuşmak istemiyor. Diyet yüzünden siroza yakalandığı ya da kötüleştiği kesinlikle doğru değil." "Kendisi zaten yıllardır takip altındaydı. Önümüzdeki günlerde yeniden tahlilleri yapılacak" açıklamasında bulundu.

BAKAN KOCA'YA TEŞEKKÜR ETTİ

Organ nakli için sıraya giren oyuncu, bu süreçte kendisini yalnız bırakmayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve çevresine teşekkür etti.

Haftaya tedavisi için hastaneye yatacak olan 48 yaşındaki oyuncu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla sağlık durumu hakkında bilgi veriyor. Son olarak bir teşekkür paylaşımı yapan oyuncu, "3 gündür büyüklerim ve küçüklerimden gelen samimi geçmiş olsun dilekleri ve dualar için çok teşekkür ederim."

"Ayrıca devlet büyüklerimiz özellikle Sağlık Bakanımız sayın Fahrettin Koca'ya ve Bakanlık mensuplarına hastalığım ile alakalı göstermiş oldukları ilgi ve alaka için minnettarım" ifadelerini kullandı.

Mahsun Kırmızıgül sekiz sene sonra yeni dizisine hazırlanıyor Mahsun Kırmızıgül sekiz sene sonra yeni dizisine hazırlanıyor

UFUK ÖZKAN'IN KARDEŞİNDEN PAYLAŞIM

Ufuk Özkan'ın sevenlerini üzen paylaşımının ardından bir paylaşım da kardeşi Umut Özkan'dan geldi. Umut Özkan abisinin durumu ile ilgili Instagram hesabından şu sözleri söyledi:

"Canım abiciğim benim, inşallah bulacağız nakli ve sağlığına kavuşup tekrardan sevenlerinle birlikte olacaksın."

'RABBİM KİMSEYİ ÇARESİZ BIRAKMASIN'

"Yüzündeki gülümseme hiç solmasın. Şu dönem herkesin desteğine ihtiyacımız var. Lütfen paylaşalım. Rabbim kimseyi çaresiz bırakmasın."

UFUK ÖZKAN KİMDİR?

Ufuk Özkan, (d. 11 Nisan 1975, Mannheim, Almanya), Çerkes asıllı Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu. Annesi Of, Trabzonlu, babası ise Samsun'un Tekkeköy ilçesinden ve Çerkes asıllı.

Almanya'da doğup büyüyen Ufuk Özkan, 12 yaşında ailesi ile birlikte Türkiye'ye kesin dönüş yaptıktan sonra Türkçeyi iyi konuşamaması nedeniyle öğretimine 8. sınıf yerine 5. sınıftan devam etti. Samsun Belediye Ortaokulu mezunu. Samsun Belediye Konservatuvarı ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden (2001) mezun oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda oyuncu olarak çalıştı. Tiyatro Kılçık ile 3 yıl kabare tiyatrosu yaptı.2003 yılında BKM yapımı olan "Ölümsüz Aşk" dizisinde başrolde yer aldı. Asuman Dabak Tiyatrosu'nda da oyunculuk yaptı.

İyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir. 2009-2011 yılları arasında yayımlanan "Geniş Aile" dizisinde "Cevahir" karakterini canlandırdı ve bu diziden sonra tanınırlığı daha çok arttı. 2005 yılında evlendiği Nazan Güneş'ten 2 Ağustos 2022 tarihinde boşandı. Eren adında bir oğlu var. Kardeşi Umut Özkan da kendisi gibi oyuncu.