Twitter App Store'dan dolayısıyla iPhone'lardan kaldırılabilir

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'da sular durulmuyor. Dün nedeni kesin olarak öğrenilememiş bir şekilde hesabını kapattığı fark edilen bir isim gündemi fazlasıyla meşgul etmeyi başardı. O isim, Apple'ın üst düzey isimlerinden biri olan Phil Schiller'dı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Birçok kişinin Apple etkinliklerinden hatırlayacağı Phil Schiller, pazar günü bilinmeyen neden veya nedenlerden dolayı Twitter hesabını kapattı. Kullanıcılar Phil Schiller'in kullanıcı adı olan '@pschiller'ı aradıklarında, karşılarına "bu hesap mevcut değil" uyarısı çıkıyor.

Phil Schiller, Twitter'da yaklaşık 265,8 bin takipçiyle hatırı sayılır bir takipçi kitlesine sahipti. Schiller hesabını Apple'ın çeşitli ürün ve hizmetlerini tanıtmak için kullanıyordu.

Neden kapattı

Schiller'in hesabı neden kapattığıyla ilgili resmi bir açıklama yok ancak Elon Musk'ın Twitter'ın kontrolü ele geçirmesinden bu yana Twitter'ın birçok değişikliğe uğraması Schiller'in böyle bir karar almasına yol açmış olabilir. Başka bir tahmin ise ilginç bir teoriyi mercek altına alıyor.

O teoriden bahseden isim ise Bloomberg yazarı Mark Gurman oldu. Gurman, attığı bir tweet'te Apple/Google'ın Twitter'ı içerik denetleme sorunları nedeniyle veya Twıtter'ın iki devin uygulama mağazalarına yüzde 15/yüzde 30 komisyon vermemeye karar vermesi nedeniyle kaldırıldığı bir senaryonun var olduğunu söyledi. Gurman buna ek olarak, "Özellikle, Apple'ın App Store şefinin yeni Twitter hakkında ne düşündüğünü artık biliyoruz" dedi.

Bugünleri de mi görecektik?

Bu noktada, Phil Schiller'in Apple'ın App Store ve Apple Etkinliklerini yönetmekten sorumlu üyesi olduğunu tekrar belirtmekte fayda var.

Twitter App Store'dan, dolayısıyla iPhone'lardan kaldırılabilir

Öte yandan Gurman'ın paylaştıkları ilk olarak "Twitter, iPhone'lardan kaldırılacak mı?" sorusunu akıllara getirdi. Ancak her iki taraftan da bu yönde henüz bir adım atılmadığını, Twitter'ın hala App Store'da yer aldığını ve hala iPhone'lara indirilebildiğini belirtelim. Buna ek olarak, her iki tarafta bu iddialara karşılık bir açıklama da yapılmış değil. Yine de milyonlarca kişinin kullandığı Twitter'ın uygulama mağazalarından kaldırılmasının çok düşük bir ihtimal olduğunu söylemek gerek.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN