Türkiye’nin Lizbon Büyükelçisi Murat Karagöz hayatını kaybetti. Eski Dışişleri Bakanı ve AKP Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, vefat haberini "Bakanlığım döneminde yakın çalışma arkadaşlığı yaptığımız Lizbon Büyükelçimiz Murat Karagöz’ü kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Kendisini güler yüzlü, çalışkan ve özverili bir insan olarak hatırlayacağız" sözleriyle duyurdu.

Türkiye’nin Lizbon Büyükelçisi Murat Karagöz kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Vefat haberini, Eski Dışişleri Bakanı ve AKP Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, bu akşam Twitter hesabından duyurdu. Çavuşoğlu’nun paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Bakanlığım döneminde yakın çalışma arkadaşlığı yaptığımız Lizbon Büyükelçimiz Murat Karagöz’ü kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Kendisini güler yüzlü, çalışkan ve özverili bir insan olarak hatırlayacağız. Kıymetli ailesinin acısını paylaşıyor yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, ruhu şad olsun."

Hazreti Muhammed'in doğum günü Mevlid Kandili'nde hangi ibadetler yapılır? Mevlid Kandili 2023 ne zaman, anlamı ve önemi Hazreti Muhammed'in doğum günü Mevlid Kandili'nde hangi ibadetler yapılır? Mevlid Kandili 2023 ne zaman, anlamı ve önemi

Murat Karagöz kimdir?

1967 İstanbul doğumlu olan Büyükelçi Karagöz, diplomasi mesleğine 1989 yılında adım atmış, 15 Mart 2023 tarihinde Portekiz’deki Lizbon Büyükelçiliği'nde göreve başlamıştı. Çeşitli ülkelerde diplomasi görevlerinde bulunan, Almanca ve İngilizce bilen Büyükelçi Karagöz, 1 çocuk babasıydı.