Sıcak havalar yavaş yavaş yurt genelinde etkisini gösterirken, bugün çeşitli bölgelerden yağmur ve dolu haberleri geldi. Bir anda bastıran yağmur ve dolu bazı şehirlerde hayatı olumsuz etkiledi.Türkiye'nin bir ucundaki Manisa ile diğer ucundaki Kars'ta aynı manzaralar yaşandı. Özellikle Manisa ve Kars'ta etkili olan dolu, tarım arazilerine, çatılara ve araçlara zarar verdi. Ceviz büyüklüğündeki dolu nedeniyle bazı araçların camları kırıldı.Yağışa hazırlıksız yakalan vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Malatya depremi sonrası uyardı Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Malatya depremi sonrası uyardı

Bursa'da aynı manzaralar yaşandı. Meteoroloji'nin yaptığı, ‘sarı’ kodlu uyarının ardından, Yenişehir ilçesinde dolu etkili oldu.Sağanak beklenen Bursa'nın Yenişehir ilçesinde başlayan dolu, yaşamı olumsuz etkiledi. İlçe merkezindeki halkın otobüs durakları ile iş yerlerine sığındığı dolu yağışı bir süre sonra yerini yağmura bıraktı. Dolu ve sağanak özellikle ekili arazilerde zarara yol açtı.

Manisa'nın Salihli ilçesinde  ise saat 14.30 sıralarında ceviz büyüklüğünde dolu yağdı. Yaklaşık 10 dakika süren yağışın ardından ilçenin birçok noktası beyaza büründü.

ARAZİLER, ÇATILAR, ARAÇLAR ZARAR GÖRDÜ
Dolu, tarım arazilerinde zarara yol açtı. Doluya yakalananlar kapalı alanlar ve saçak altlarına sığındı. İlçede bazı ev ve iş yerlerinin çatıları zarar görürken, araçlarda hasar meydana geldi.

Meteoroloji yetkilileri, akşam saatlerine kadar sürmesi beklenen kuvvetli yağışlara karşı bölge halkını uyardı.

KARS'TA DA AYNI GÖRÜNTÜ! HER YER BEYAZA BÜRÜNDÜ
Kars'ta öğle saatlerinde etkili olan dolu, kent merkezini beyaza bürüdü. Kentte, sabah erken saatlerde başlayan sağanak, yerini ceviz büyüklüğünde doluya bıraktı. Yaklaşık 5 dakika boyunca süren dolu, kent merkezini beyaza bürüdü.

Doluya hazırlıksız yakalananlar, şemsiyelerle korunmaya çalışırken, bazı kişiler ise iş yerlerine sığındı. 

Editör: Gülşah Yıldız