'Türk Rambo' lakaplı Serdar Kebapçılar, 65 yaşında hayatını kaybetti. Peki  Serdar Kebapçılar kimdir?

1980'li yıllarda 'Kara Şimşek', 'Korkusuz', 'Komando', 'Guıllano' adlı filmleri bulunan Serdar Kebapçılar, spora 12 yaşında halterle başladı. 1978'de vücut geliştirme sporunda dünya 6’ncısı olan Kebapçılar'ın rol aldığı filmler, video sektöründe yüksek satış rakamlarına ulaşmıştı.

Acı haberi ise oyuncu Osman Avcı, sosyal medya üzerinden duyurdu. Avcı, "Serdar Kebapçılar vefat etmiş. Body şampiyonu Türk Rambo" mesajını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Erbil'de Barzani ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan Erbil'de Barzani ile görüştü

SERDAR KEBAPÇILAR KİMDİR?

1958 doğumlu Serdar Kebapçılar, spora henüz 12 yaşında halterle başladı. Daha sonra merak saldığı vücut geliştirmede 1978 yılında dünya 6'ncısı olmayı başardı.

Türkiye'de de birçok madalya kazanan Kebapçılar, fit vücuduyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Kebapçılar'ın birçok ünlü isimle kamera karşısına geçtiği filmleri, 1985- 1990 yılları arasında izlenme rekorları kırdı. Filmleri ABD'li şirketler tarafından da satın alınan Kebapçılar daha sonra ekranlarda yer bulamadı. Türk Rambo Serdar Kebapçılar, kısa süren şöhretin ardından verdiği bir röportajda, "Başrol oyuncusu olduğum için yeni projelerde de başrol oynamak istiyordum fakat gelen teklifler başrol olmadığı için uzun bir ara vermek zorunda kaldım" açıklamasını yapmıştı.

Editör: Aliye Tulum