Turhan Çömez'den bomba Erdoğan iddiası! Bir kez daha ipi göğüslerse...

Erdoğan'ın eski doktoru Op. Dr. Turhan Çömez katıldığı canlı yayınında önümüzdeki seçimlerine önemine dikkat çekerek Erdoğan'ın bir kez daha ipi göğüslemesi halinde neler olabileceğini anlattı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Op. Dr. Turhan Çömez katıldığı Halk TV canlı yayınında önümüzdeki seçimlerde Erdoğan’ın bir kez daha ipi göğüslemesi halinde ne olabileceğini söyledi. Aynı zamanda Erdoğan’ın eski doktoru ve 23. Dönem Milletvekili olan Turhan Çömez, seçmene sandığa gitme çağrısında bulunarak ‘oy vermenin önemine’ dikkat çekti.

Seçim güvenliğine ilişkin altılı masanın komisyon çalışmalarını hatırlatan İYİ Partili Turhan Çömez, “Şimdi seçim güvenliği çok önemli ve hakikaten demokrasi için vazgeçilmez. Hele hele Türkiye'de o bakımdan kaygınızı anlayışla karşılıyorum. Aynı kaygı bende de var. O sebeple her oturduğumuz ortamda her görüştüğümüz platformda seçim güvenliğini konuşuyoruz, tartışıyoruz. Altılı masanın yetkili kurulları seçim güvenliği konusunda zaten teknik bütün altyapıları hazırladılar. Nedir bu seçmen listeleri? Askıya asıldığında bunların teker teker kontrolü. Seçim günü her sandıkta sandık görevlilerinin olması, ıslak imzalı tutanakların muhafaza edilmesi, kayda alınması, güvenli bir şekilde Ankara’ya taşınması, hukukçuların da sürekli görevde olması vesaire. Bunlar olacak olan şeyler.” değerlendirmesinde bulundu. 

EĞER ERDOĞAN BİR KEZ DAHA İPİ GÖĞÜSLERSE...

Önümüzdeki seçimlerin önemine değinen Op. Dr. Turhan Çömez, “Eğer Erdoğan bir kez daha ipi göğüslerse. Onun özelinde tek adam rejimi bu ucube rejim yoluna devam edecek olursa biz işte o zaman başka bir Türkiye’yi konuşuyor olacağız. Bizim hayal ettiğimiz bir Türkiye var. Demokrasi, insan hakları, hukuk. Bizim çok değer verdiğimiz kavramlar. Laik Türkiye Cumhuriyeti birlik, beraberlik içerisinde herkesin eşit ve birinci sınıf olduğu bir Türkiye Cumhuriyeti. Biz buna çok değer veriyoruz ve bu kavramlardan hiçbirimiz ödün vermeyeceğiz işte o zaman bunların hepsi tartışılır hale gelecek ve birimizin özgür olmadığı bir ülkede, birimizin hukuk güvencesi dışında olduğu bir ülkede hiçbirimizin güvencesi yok. Dolayısıyla böyle bir düzeni biz yeniden savunabilmek için muhafaza edebilmek için elimizden geleni yapacağız ama topluma düşen de görev var.” ifadelerini kullandı. 

BU SEÇİM DİĞERLERİNDEN ÇOK FARKLI OLACAK

“Lütfen herkes sandığa gitsin.” çağrısında bulunan Turhan Çömez şu ifadeleri kullandı;“Tatildeydim, izindeyim, seçmen kaydını kontrol edememiştim. Bakın bu tarihi bir sorumluluk herkes sandığa gitmeli, sandığa gitmekte yetmez, herkes yanına sandviçin alsın, meyve suyunu alsın ve seçim günü sandık başlarında beklesin. Ne olur durmasınlar. Ben hayatım boyunca dünya kadar nöbet tuttum. Sabaha kadar uykusuz geçirdiğim binlerce gece oldum. Lütfen uyumayın. Bu bir topyekun mücadele medya o gece gerekeni yapacak. Zaten şu anda gerekeni yapıyorsunuz. Siyaset çok ağır bir sorumluluk üstlendi ve hiçbir kusur ve kabahat işlemeden bir eksik yapmadan o süreci sağlıklı bir şekilde götürmek zorunda. Ama toplumdan da benim böyle bir talebim var. Lütfen burada anlayış gösterin. Toplumun bu konudaki tavrını ve duruşunu takdirle karşılıyorum ama bu seçimin diğer seçimlerden çok farklı olacağının altını çiziyorum.

Bu seçimde biz yavrularımızın geleceğini oylayacağız. Bu seçimde doğruyla yanlışı oylayacağız. Güzelle, çirkini oylayacağız. Demokrasiyle despotizmi oylayacağız ve yolsuzluklarla hakkaniyete oylayacağız. Hukukla, hukuk dışı bir düzeni oylayacağız. O sebeple bu seçimler tarihi öneme sahip seçimler hepimiz üstüne düşeni yapacağız ve ben zerre kadar şüphe duymuyorum. Artık bu 20 yıllık ucube düzen bitecek.”

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN