Mal varlığı açıklamasıyla Türkiye'yi şaşırtan AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok hakkında 'Antalya'da açıklamadığı 600 dairesi var' iddiası ortaya atılmış, Altınok ise 'Tapularını göstersinler istifa edeyim' demişti.

Altınok'un Antalya belgelerini gazeteci Murat Ağırel Halk TV'de açıkladı.


MURAT AĞIREL ANTALYA BELGELERİNİ AÇIKLADI
Altınok'un Antalya'daki tartışma konusu olan mülkleri hakkında "Tapusu yok" dediği belgeleri Murat Ağırel şu şekilde açıkladı:

İsrail ile ticaret araştırma önerisi TBMM'de reddedildi! İsrail ile ticaret araştırma önerisi TBMM'de reddedildi!

"Sayın Turgut Altınok bütün mal varlığını açıklamadı. Bankayı açıklamadı, Altın döviz gibi değerleri açıklamadı. Üstelik 'ben emekli maaşımı aldığım hesabım haricinde hesap kullanmıyorum' dedi. Demek ki paralar başka bir değerde taşınıyor. Ben bu arsalar açıklandıktan sonra bu tarlaların parsellerin büyüklüklerini merak ettim ve peşine düştüm, sonra gördüm ki bu parseller birçok ilimizden de büyüktü. Ardından bu arsaların bir tanesinin kat karşılığında da verildiğini öğrendik mesela bununla alakalı gelir kaydedilmesi gerekirken kaydedilmemiş. Ben bunların parsellerini araştırırken, Altınok'un hem abisinin hem de kendisinin Antalya'da arsası olduğunu söylemişlerdi. Bu arsanın üzerine 660 dairenin yapıldığını öürendim. Bunlar fotoğrafları. O arazinin üzerine 660 dairelik bir yapı başlatılıyor. Sayın Altınok 'ispatlayın benim öyle dairem yok' diyor... Benim ulaştığım belgelere göre mal varlığı ve işleyiş Altınok'un kardeşi Hacı Altınok'un üzerine devredilmiş olabilir..."

Editör: Dijital Gaste