Turgut Altınok, seçim çalışmaları kapsamında Ankara'nın Keçiören ilçesinde seçim otobüsü ile tur düzenledi. Otobüsün üzerinden halkı selamlayan Altınok, çocuklara hediye dağıttı. Daha sonrasında gazetecilerin de sorularını yanıtlamak için Altınok, CHP ve DEM Parti ortaklığı olduğunu ifade etti.

Elazığ'da akrabalar arasında arazi kavgası felaketle sonuçlandı! Elazığ'da akrabalar arasında arazi kavgası felaketle sonuçlandı!

DEM Parti'nin Ankara'nın 3 ilçesinde aday göstermemesine ilişkin açıklamalarda bulunan Altınok, DEM Parti ile CHP'nin Türkiye'nin birçok yerinde ortaklıkları olduğunu belirterek, bu durumun DEM Parti'nin eş başkan adayı tarafından dile getirilmesinin dikkat çekici olduğunu vurguladı. Altınok, bu durumu, CHP'nin Ankara'daki adayı Mansur Yavaş'ın yurtdışı temaslarındaki fotoğraflarla örtüştüğünü iddia etti. Ayrıca, fazla belediye almanın vatandan daha değerli olmadığını ve bu durumun Atatürk'ün vatanseverlik anlayışına aykırı olduğunu ifade etti. Altınok, Atatürk düşmanı olarak nitelendirdiği kişilerin ülkeyi bölmek ve parçalamak isteyenlerle aynı safta duramayacaklarını ve bu kişilerin Türkiye Cumhuriyeti devletinin düşmanları olduğunu savundu. Şehirlerin terör örgütlerine emanet edildiğini öne sürerek, gaflet içinde olanların uyanması ve gerçek tabloyu görmesi gerektiğini vurguladı.

NE YAPARSANIZ YAPIN SİZE HİZMET ETMEYECEĞİM

Ankara'nın son 5 yılının boş geçtiğini ifade eden Altınok, "Ankara'ya 5 yılda katma değeri olan bir tane eser kazandırmaz mı insan? Çocuklara, geleceğe dair kaç tane eseri var? Bomboş bir adam. Vizyonu olmayan, eseri olmayan bir aday ve 'Size hizmet etmeyeceğim, benden eser ve hizmet beklemeyin. Ne yaparsanız yapın size hizmet etmeyeceğim' diyen bir Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı var. Ankara bir 5 yıl daha bu 'Yavaş' yılları taşıyamaz" şeklinde konuştu.

Editör: Mert Kaan Taş