Selahattin Demirtaş'tan HDP bombası! Cumhurbaşkanı adayı olmamı istemediler Selahattin Demirtaş'tan HDP bombası! Cumhurbaşkanı adayı olmamı istemediler

Ak Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan katıldığı canlı yayın programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Turan, yurt dışı seçmenle ilgili Ak Parti'nin çalışmalarını aktarırken Schengen Vizesini kaldırma vaadinde bulunan Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Turan açıklamasında vizeyi kaldırma yetkisinin Avrupa'da olduğunu hatırlatarak "Ben Schengen vizesi kalksın diye uğraşacağım diyebilirsiniz; o saygın bir söylem olur. Ama kaldıracağım derseniz o kadar bu konudan uzaksınız ki" ifadelerini kullandı. 

Turan'ın konuya ilişkin açıklamalrı şu şekilde:

SİYASİ KOMEDİ UNSURU

"Onu kaldıracak olan Türkiye değil Avrupa.  Schengenvizesini kaldıracağım diyen bir kişinin Türkiye'de cumhurbaşkanı adaylığı olması bir siyasi komedi konusudur. Ben Bay Kemalim demesi ne kadar komikse, Bay Kemalim diye ifade edilen tarzın adaylığı ne kadar yanlışsa Schengen vizesini kaldıracağım demek de öyledir.

AVRUPA KALDIRACAK BUNU

Schengen vizesini kaldıramayacak ki, Avrupa kaldıracak bunu. Ben Schengen vizesi kalksın diye uğraşacağım diyebilirsiniz; o saygın bir söylem olur. Ama kaldıracağım derseniz o kadar bu konudan uzaksınız ki."