CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, FOX TV'deki Çalar Saat programında İlker Karagöz'ün konuğu oldu.

Burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Soyer, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı mısınız?" şeklindeki soruya, "Kesinlikle aday adayıyım." cevabını verdi.

Ekrem İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt: 5 yıl geriden geliyor Ekrem İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt: 5 yıl geriden geliyor

Tunç Soyer, şu şekilde devam etti:

"Çünkü biz geçen 5 yıl içinde mutfağı düzene soktuk. Şimdi salonda yemek verme vakti geldi. Bunu gerçekleştirecek tüm hazırlıklarımızı da tamamladık."

"Dünya ile entegre olmaya çalışırız"

"Eminim ki İzmirliler, görmedikleri ancak yer altında olduğunu bildikleri yatırımların ne kadar değerli olduğunu takdir ediyorlar." ifadesini kullanan Soyer, şunları söyledi:

"İzmirliler yalnızca belirli bir siyasi partiye veya hizmet performansına oy vermezler. Aynı zamanda demokrasiye, laikliğe, özgürlüğe ve bağımsızlığa oy verirler. Bu nedenle biz kendi içimizde yarışır, nasıl daha iyi yapabiliriz diye düşünürüz. Aynı zamanda dünya ile entegre olmaya çalışırız."

Soyer, son olarak, "İzmir'i yine Türkiye'nin lokomotifi olarak, Anadolu'daki yeniliklerin ve aydınlığın habercisi olarak ileriye taşıyacağız." yorumunda bulundu.