Türkiye'ye hilafet gelmesini bekleyen Tuğçe Kazaz, 31 Mart yerel seçimleri için AK Parti'yi desteklemeyeceğini açıkladı. Tuğçe Kazaz neden AK Parti'yi desteklemediği konusunda ise bir video yayınladı. 

YSK'dan kritik Hatay kararı! CHP 'tam kanunsuzluk var' demişti YSK'dan kritik Hatay kararı! CHP 'tam kanunsuzluk var' demişti

Filistin meselesi konusunda AK Parti'den beklediğini bulamadığını belirten Tuğçe Kazaz bu nedenle bu seçim AK Parti'yi desteklemeyeceğini açıkladı. Fakat bir süre sonra bir twit atarak yanlış anlaşıldığını, bu seçimde Yeniden Refah partisi ile AK Parti karşılaşsa Yeniden Refah'a oy vereceğini ama şimdi Murat Kurum'u destekleyeceğini yazdı. 

TUĞÇE KAZAZ'IN YEREL SEÇİM MESAJI ŞÖYLE:

"Verdiğim mesaj çok açık, sağa sola çekmeyin. Ak Parti’ye tepkim olduğu için bu seçim Ak Parti ile YRP arasında olsaydı oyumu Yeniden Refah Partisi’nden yana kullanırdım dedim ve Yeniden Refah ile Ak Parti’nin ayrışmak yerine birleşmelerinin ve anlaşmalarının gerekliliğine vurgu yaptım. Ama bu seçim CHP ile Ak Parti arasında geçiyor. O nedenle desteğim Cumhur İttifakı ve Murat Kurum'dan yana olacaktır. Aksi CHP'ye hizmettir, sonu da hezimettir."

Editör: Hatice Kübra