Tuğçe Kazaz ateş püskürdü! 'AFAD ile AHBAP'ı karşılaştırmak söz konusu olamaz'

Tüm Türkiye'yi yasa boğan ve 11 ilde büyük yıkımlara sebep olan on binlerce vatandaşımızı kaybettiğimiz Kahramanmaraş depremleri sonrası arama kurtarma çalışmaları büyük tartışmaya sebep olmuştu. AFAD ile AHBAP karşılaştırmaları halk tarafından sıkça konuşuldu. Bunun üzerine ünlü manken Tuğçe Kazaz, 'AFAD ile AHBAP'ı karşılaştırmak söz konusu olamaz.' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Son verilere göre on binlerce vatandaşımızı kaybettiğimiz iki büyük Kahramanmaraş depremi sonrası arama kurtarma çalışmalarında birçok vatandaşımız enkaz altından AFAD ve gönüllü birçok destek ekibi sayesinde kurtarılmıştı. Deprem süreci boyunca destek çalışmalarına büyük katkıda bulunan Haluk Levent'in kurucusu olduğu AHBAP derneği ile AFAD sıkça karşılaştırıldı. Bunun üzerine söylemleriyle gündemden düşmeyen ünlü manken Tuğçe Kazaz bir açıklamada bulundu.

AFAD İLE AHBAP'I KARŞILAŞTIRMAK SÖZ KONUSU OLAMAZ

Karşılaştırmalardan rahatsızlığını açıkça belli eden Kazaz'ın açıklamarı şöyle:

"Devletin yapamadığını AHBAP yaptı deniliyor. Bin tane AHBAP da gelse, bir milyon tane AHBAP da gelse AHBAP bir şey yapmıyor. İnsanlardan para topluyor, yardım topluyor ve onları dağıtıyor. AFAD ile AHBAP'ı karşılaştırmak söz konusu olamaz.AFAD deprem olduğu ilk dakikadan itibaren o depremdeki depremzedelerin enkaz altından çıkarılmasından tutun barınmasına, ısınmasına, sağlığına kadar birçok şeyi organize ediyor. Afet olduğu andan itibaren o afetin yönetimini gerçekleştiriyor. AHBAP sadece insanlardan para topluyor, yardım topluyor fakat onları deprem bölgesine ulaştırmak noktasında devletin koordinasyonu olmadan, devletin organizasyonu olmadan kaos olur.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN