Türk takımlarının da ilerlemesi sonrası Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi'nin nerede yayınlanacağı merak edilirken TRT'den sürpriz bir hamle geldi.

Yılmaz Tunç'tan Can Atalay açıklaması: AYM yetkisizlik nedeniyle ret kararı vermeliydi! Yılmaz Tunç'tan Can Atalay açıklaması: AYM yetkisizlik nedeniyle ret kararı vermeliydi!

3 SEZON BOYUNCA TRT EKRANLARINDA

Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi'nin 3 sezon boyunca TRT kanalları ve TRT dijital platformu tabii'de yayınlanacağı duyuruldu.

Türk takımlarının Avrupa maçları şifresiz olarak TRT 1 ve TRT Spor'da olacak.

TRT'DEN AÇIKLAMA GELDİ

TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, “TRT, UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi maçlarının 3 sezon boyunca tek yayıncısı oldu. TRT tarihindeki bu ilki yaşamaktan ve yaşatmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Türkiye’nin kamu yayıncısı olarak, futbol heyecanını ülkemizin her köşesine yayacak olmak, bizler için bir gurur vesilesi. Futbol ile birlikte sporun her branşında turnuvaları izleyicilerimizle buluşturmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Editör: Amine Ebrar