Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can, torpil taleplerini alırken FOX Haber kameralarına yakalanmıştı. Görevde yükselme sınavında torpil yaptığı anlar anbean görüntülendi. Torpil talep edenler arasında AK Parti'ye geçen milletvekili Mehmet Ali Çelebi'nin de olduğu görülmüştü.

Söz konusu olay hakkında Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Torpil iddialarını kabul etmiyoruz. Bizim tek kriterimiz liyakat. Talepler gelir. İktidardan da gelir muhalefetten de gelir. Bize herkes ulaşabilir, herkes mail atabilir, herkes cep telefonuyla arayabilir. Bu talepleri değerlendirecek olan ilgili komisyonlardır. Topril vesaire iddialarını reddediyoruz." diyerek torpil iddialarını reddetmişti.

Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can konuya ilişkin ilk kez konuştu. Torpil iddialarını kendisi de yalanlayan Can, şu ifadeleri kullandı:

Veli Ağbaba'dan 'dolar dolu torba' iddialarına yanıt Veli Ağbaba'dan 'dolar dolu torba' iddialarına yanıt

"Torpil mesajları falan yok. Temel hak ve hürriyetler, mahremiyet konusuna biraz bakın. Yarım saat bir cep telefonu çekilir mi? Kanun açık iyice okuyun. Bize talepler gelir, ilgili yerlere iletiriz."

Editör: Amine Ebrar