Toplantı sonrası kritik karar: CHP iki partiyle görüşecek

Millet İttifakı'nın 12. toplantısı ardından kritik bir gelişme yaşandı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarın SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen ve Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş ile görüşeceği öğrenildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Altılı Masa'nın 12. toplantısının ardından CHP kanadında bir gelişme yaşandı. Parti lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarın TİP ve Sol Parti ile görüşeceği öğrenildi.

Millet İttifakı’nın 'cumhurbaşkanı adayı' gündemiyle gerçekleştirdiği toplantı sonrası liderler 6 Mart günü tekrar bir araya gelme kararı aldı. Yaklaşık altı saat süren toplantının ardından liderlerin imzasıyla yayımlanan açıklamada, "Ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz" denildi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise yarın iki görüşme gerçekleştirecek. Kılıçdaroğlu yarın saat 13:30'da SOL Parti Genel Merkezi'nde Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen ile ardından saat 14:30'da TBMM'de Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş ile görüşecek.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN