Toplantı sonrası Altılı Masa'dan kritik açıklama: Aday konusunda ortak karar

Altılı Masa bugün 12. kez buluşurken gözler cumhurbaşkanı adayına dair yapılacak açıklamaya çevrildi. Millet İttifakı toplantı sonrasında aday konusunda ortak anlayışa varıldığını söyleyerek adayın bir sonraki toplantıda netleşeceğini duyurdu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bugün Altılı Masa 12. kez bir araya geldi. Millet İttifakı, Saadet Partisi ev sahipliğinde saat 14.00'te bir araya gelirken toplantı yaklaşık altı saat sürdü.

Gözler 13. cumhurbaşkanı adayına ilişkin açıklama çevrilmişken toplantı sonrası yapılan yazılı ortak açıklama ile adayın 13. toplantıda netleşeceği duyuruldu. 

13. toplantı 6 Mart Pazartesi günü gerçekleşecek. 

Bugün alınan kararların yönetim kurullarında görüşülmesi ve pazartesi günü liderlerin bir kez daha buluşması kararlaştırılırken yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

"Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz. Genel başkanların partilerinin yetkili kurullarını bilgilendirmeleri sonrası nihai açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşmak üzere Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde tekrar bir araya geleceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."

İşte o açıklama:

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN