Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada BAT grubu sigaraların kar marjının düşmesi sebebiyle boykot edildiği bu sebeple artık satılmayacağını açıkladı.

Alınan karar sonrası bayiler, boykot kararı aldı ve raflara açıklamalar astı. 

Sosyal medya hesabı X üzerinden yaptığı açıklamada vatandaşlara yönelik bilgilendirme yayınlayan Erol Dündar şu ifadeleri kullandı:

"Takip edenler zaten biliyor ama aslında söyleyeceklerim özellikle sigara tüketicisi olan ve bizi takip eden veya etmeyen “tüm tüketicileri” ilgilendiriyor. Sigara satan bayilerin aslında bu üründen neredeyse hiç kâr etmediğini ve alışveriş bütünlüğünü bozmamak adına sigara satmak zorunda kaldığını bilmeyeniniz yoktur. Zaten yok denecek kadar az olan sigara kârımızın BAT firmasının uygulamaya başladığı satış politikası ve kendi pos cihazlarımıza ödediğimiz yüksek komisyonlar ile sıfıra indiğini belirtmeliyim. Bu sebeple yaklaşık iki haftadır Kent Drange Blue ürününü boykot edip satmadığımızı ve bu hafta içi BAT yetkilileri ile yaptığımız görüşmeden olumlu bir sonuç çıkmadığı için hem bayilerimiz hem de müşterilerimizin lehine bugünden itibaren BAT firmasının “hiç bir ürününü” raflarımıza koymayacağımızı bilmenizi isterim. 

Bu kararımıza destek vereceğinizi umuyorum. Anlayışınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim."

Editör: Amine Ebrar