TİP'li Barış Atay'dan Süleyman Soylu'ya tepki! Hala çıkmış çay, şeker istiyor itibar etmeyiniz

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay'dan depremzedeler için yardım çağrısında bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya tepki geldi. Barış Atay Süleyman Soylu'nun videosunu paylaşarak 'Devleti aciz göstermeye çalışan bu tür insanlara itibar etmeyiniz' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen şehirlerde yaşayanlar için yardım listesi çıkardı. Yardım çağrısında bulunan Süleyman Soylu 'Koli kuru gıda en çok ihtiyaç olanlardan bir tanesidir, ikincisi kişisel hijyen ve temizlik ürünleri, şampuanından ıslak mendiline kadar ihtiyaç var. Üçüncüsü çay, şeker, kahvaltılık. Mümkün olduğunca geçici barınma merkezlerinin, gerek çadır olsun gerek konteynerler olsun standartlarını yükselmeye çalışıyoruz. Önümüz ramazan, iftarı var, sahuru var. Bunların da planlamalarını, hazırlıklarını yapmaya çalışıyoruz. Buradaki dördüncü ihtiyaç, burada yaşayan insanlarımızın eşofmana ihtiyacı var, terliğe, spor ayakkabı gibi ayakkabılara ihtiyacı var, kadın, erkek ve çocuk giysisine ihtiyaç var' dedi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay'dan Süleyman Soylu’ya yanıt geldi. Sosyal medya hesabından Süleyman Soylu'nun videosunu alıntılayan Barış Atay ''Devleti aciz göstermeye çalışan bu tür insanlara itibar etmeyiniz. İlk günden bu yana Kızılay’ı ayrı AFAD’ı ayrı bağış alıyor. Canlı yayında 100 milyarın üzerinden para topladılar. Hala çıkmış çay, şeker, eşofman istiyor her şeye muktedir(!) efendiler. Cinnet geçireceğiz.” dedi.

 

 

 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN