Ticaret Bakanlığı, vatandaşlara karşı haksız uygulama ve aldatıcı reklamlara ilişkin koruyucu tedbirlerini sürdürüyor. Bakanlık, otomotiv, gıca ve diğer temel ihtiyaç maddelerindeki fahiş artışı ve stokçulukla mücadelesinde toplamda 361 milyon para cezası kesti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, "Vatandaşlarımızı mağdur edenlere fırsat vermeyeceğimizi bir kez daha vurgulamak istiyorum." dedi.

Ali Yerlikaya: Yunanistan ile Whatsapp grubumuz var Ali Yerlikaya: Yunanistan ile Whatsapp grubumuz var

Prof. Dr. Ömer Bolat'ın paylaşımı şu şekilde:

Ticaret Bakanlığımızın görev ve yetki alanı çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz düzenlemelerle; iç ticaretimizde adil, şeffaf ve rekabetçi bir piyasa yapısını sürdürülebilir kılmayı ve fiyat istikrarına katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Bu kapsamda, otomotiv, gıda ve diğer temel ihtiyaç maddelerindeki fahiş fiyat artışı ve stokçulukla mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. 

Vatandaşlarımıza karşı haksız uygulama ve aldatıcı reklamlara ilişkin tüketicilerimizi koruyucu tedbirlerimizi alıyoruz.

Denetimlerimizi aralıksız sürdürüyor; Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu ve Reklam Kurulu eliyle idari yaptırımları gecikmeksizin uyguluyoruz. 

Perakende ve elektronik ticarette özellikle KOBİ'lerimizi korumaya ve haksız ticari uygulamaları ortadan kaldırmaya dönük önemli düzenlemeleri hayata geçirdik.

Vatandaşlarımızı mağdur edenlere fırsat vermeyeceğimizi bir kez daha vurgulamak istiyorum.