THY uçağında panik: Koku sebebiyle acil iniş yaptı

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Barcelona seferini yapan uçağı, kabine kötü bir koku yayılıp sensörlerin çalışmasıyla İstanbul Havalimanı'na geri döndü. İncelemelerin ardından koku sebebinin Güneydoğu Asya'ya özgü 'durian' meyvesi olduğu anlaşıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Barcelona "TK 1855" seferini yapan uçağın kargo bölümünde Güneydoğu Asya meyvelerinden biri olan ve keskin bir kokuya sahip Durian meyvesi, kabin içerisine kokusu yayılınca panik yaşandı.

Koku nedeniyle sensörler çalışınca uçak, İstanbul Havalimanı'na geri döndü. Keskin bir kokuya sahip olan Durian, "tadı cennet, kokusu cehennem" olan meyve olarak biliniyor.

Kabin ekibi tarafından kokunun farkına varılması üzerine uçağın kaptan pilotu, Bulgaristan hava sahası üzerindeyken tedbiren İstanbul Havalimanı'na dönüş kararı aldı.

"TADI CENNET, KOKUSU CEHENNEM"

İstanbul'a sorunsuz inen uçağın kargosunda yapılan incelemelerde sensörlerin çalışmasına olgunlaşınca ağır koku yayan "durian" isimli tropikal meyvenin neden olduğu tespit edildi. Bunun üzerine yolcular başka bir uçakla Barselona'ya hareket etti.

Güneydoğu Asya meyvelerinden biri olan "durian", olgunlaşınca yaydığı kötü koku nedeniyle "tadı cennet, kokusu cehennem" olan meyve olarak biliniyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN