TFF açıkladı: Transfer kuralında önemli değişiklik!

Tüm Türkiye'yi yasa boğan ve 11 ilde büyük yıkıntılara sebep olan 7.7 ve 7.6'lık Kahramanmaraş depremleri sonrası birçok alanda değişikliğe gidildi. Son olarak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) transfer ve tescil döneminde önemli değişikliğe gidildiğini açıkladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye Futbol Federasyonu, ligden çekilen takımların futbolcularının 4 farklı kulübe tescil edilip, 3 farklı kulüpte oynayabileceğini açıkladı.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) transfer ve tescil döneminde değişikliğe gidildiğini açıkladı.

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Federasyonumuzun talebi ve FIFA'nın onayı ile 5 Mart 2023 tarihine kadar uzatılan 2022-2023 İkinci Transfer ve Tescil Dönemi kararına ilave olarak, deprem felaketi nedeniyle ligden çekilme talebi kabul edilen kulüplerde tescilli futbolcularının bu sezon 4 farklı kulübe tescil edilebilmesine ve aynı veya farklı ligde 3 kulübün müsabakalarında oynayabilmelerine izin verilmiştir. Bu duruma ilaveten, ligden çekilme talebi kabul edilen Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig kulüplerinde tescilli futbolcuların kulübü ile transfer edecek kulübün anlaşması ve ilgili futbol federasyonunun onay vermesi halinde, 5 Mart 2023 tarihine kadar uluslararası transfer olabileceklerdir. Ayrıca, Federasyonumuzun almış olduğu kararla, ligden çekilen kulüplerde tescilli teknik adamlar bu sezonda üç kulüp adına tescil edilebilecektir."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN